Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Garść myśli człowieka wierzącego.

19 marca 2021

Rozmyślamy mękę Jezusa. Ileż tam było nienawiści, bluźnierstwa. Wobec tego języka nienawiści, zaciśniętych pięści Jezus jest pokorny i cichego serca. Jego mowa jest błogosławieństwem odpowiadającym na bluźnierstwa. Jego cicha postawa jest odpowiedzią na wrzask nienawiści. W tych chwilach Jezus wydaje się przegranym. Nawet Apostołowie odnoszą takie wrażenie. My dobrze wiemy, że po tych dniach Jezus stanie zwycięski. Pokora w czasie męki i śmierci przerodzi się w chwałę zwycięstwa. Kto dzisiaj wspomina tych krzyczących i bluźniących Jezusowi? Dzisiaj świat spogląda na zwycięskiego Jezusa, zmartwychwstałego Jezusa. Pokora zwycięża. Jest to zwycięstwo dalekosiężne. Choć teraz wydaje się przegranym to za parę dni Jezus już na zawsze będzie zwycięskim. Pokora w pełnieniu woli Bożej.

Może i nam wydaje się, że jesteśmy przegrani kiedy nas atakują, wyzywają. To jest tymczasowe. Kiedy chrześcijanie pokornie przyjmują te wszystkie zniewago stojąc mocno przy wypełnianiu woli Boga już są zwycięzcami. Nasze oczy bowiem patrzą o wiele bardziej dalej niż tu i teraz. I choć wydaje się, że przegraliśmy to tak naprawdę zwyciężyliśmy.

Kiedy przypatrzymy się życiu św. Józefa widzimy człowieka pełnego pokory i cichości. Kiedy przeżywa trudne chwile, kiedy nie rozumie wielu momentów życia pokornie przyjmuje tą rzeczywistość. Jest to postawa pokornego przyjęcia woli Bożej niejednokrotnie niezrozumiałej dla niego tu i teraz. Rozważajmy często te trudne momenty życia św. Józefa i wzmacniajmy w sobie postawę pokory. To nie ja, ale to Bóg działa i cóż może mi się stać? Cóż może uczynić mi człowiek? Stańmy z pokorą wobec tych wszystkich trudnych i niezrozumiałych chwil życia. Pokorą, która jest zaufaniem i zdaniem się całkowitym na Boga.

 

Ocieka 351

39-104 Ocieka

Adres

Kontakt

17 22 35 742

Ocieka @diecezja.tarnow.pl

Konto Parafii

Bank Spóldzielczy

75 9171 0004 0013

9609 2000 0010 

Obserwuj nas