Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Garść myśli człowieka wierzącego.

21 marca 2021

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

W dzisiejszej Ewangelii Jezus obrazowo ukazuje „swoją godzinę” czyli swoje wywyższenie na krzyżu. Stanie się On ziarnem, które wrzuca się w ziemię. Ono w tej ziemi obumrze wydając owoc życia. Jezus na krzyżu odda życie, które stanie się początkiem życia wiecznego. Przez śmierć Jezusa od tej chwili każdy człowiek będzie miał dostęp do wieczności.

Dobrze znamy ten obraz ziarna, które rolnik zasiewa. Pada w ziemię i samo obumiera dając życie polonowi, czyli wielu ziarnom. To małe ziarenko „oddając swoje witalne siły” będzie teraz karmiło roślinę, aż wyda plon.

Chrystus wysłużył na krzyżu wieczne życie. Swoją śmiercią można napisać, że udostępnił człowiekowi możliwość życia wiecznego. Bo czy będziemy mieli udział w tym życiu to zależy także od nas. Człowiek, który bardziej ukocha życie w Bogu niż życie wartościami świata jest otwarty na wieczność. Chrystus powie w dzisiejszej Ewangelii „… kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne” Odrzucając grzech i to co niesie w sobie świat a przyjmując życie w Bogu człowiek już otwiera się na wieczność.

Wiara jest dokładnie takim odrzuceniem wartości tego świata a przylgnięciem całym sercem do życia w Bogu. Jest partycypacją w tym życiu, jakie ofiarował nam Jezus przez swój krzyż ku zmartwychwstaniu.

Oddaje życie, aby obdarzyć nas wiecznością przez swoje zmartwychwstanie. Śmierć Jezusa przynosi wielki plon w postaci wszystkich, którzy będą mieć udział w życiu wiecznym. Śmierć jednego udziela życia nieskończonej ilości ludziom. Także i mnie.

Zapytaj się dzisiaj: JAKIM ŻYCIEM karmie siebie? ŻYCIEM jakie daje mi świat? ŻYCIEM jakie pragnie darować mi Jezus?

Życie jakie daje mi świat skończy się wraz z zamknięciem moich oczu. Życie jakie daje mi Jezus już czyni mnie wiecznym. Ono się nie kończy.

 

Ocieka 351

39-104 Ocieka

Adres

Kontakt

17 22 35 742

Ocieka @diecezja.tarnow.pl

Konto Parafii

Bank Spóldzielczy

75 9171 0004 0013

9609 2000 0010 

Obserwuj nas