Przyszli do Jezusa Jego matka i bracia, lecz nie mogli się dostać do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: "Twoja matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą". Lecz On im odpowiedział: "Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je".

Rozważanie do Ewangelii:

Rodzice i rodzeństwo to z natury najważniejsze osoby w życiu każdego człowieka. Dlatego Jezus powiedział, że Jego matką i braćmi "są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je". To jest bowiem dla Niego najważniejsze: abyśmy słuchali Jego słowa i wypełniali je, gdyż od tego zależy nasze szczęście - obecne, ale jeszcze bardziej wieczne.

Jak dobrze wyszlibyśmy na tym, gdyby Jezus (i Jego Słowo) był dla nas tak samo ważny, jak my dla Niego! Zrobilibyśmy sami sobie wielką przysługę.

19 września 2022