Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Garść myśli człowieka wierzącego

26 października 2022

W tym czasie przyszli niektórzy faryzeusze i rzekli do Jezusa: "Wyjdź i uchodź stąd, bo Herod chce Cię zabić".

Lecz On im odpowiedział: "Idźcie i powiedzcie temu lisowi: «Oto wyrzucam złe duchy i dokonuję uzdrowień dziś i jutro, a trzeciego dnia będę u kresu». Jednak dziś, jutro i pojutrze muszę być w drodze, bo rzecz niemożliwa, żeby prorok zginął poza Jerozolimą.

Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani. Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swoje pisklęta pod skrzydła, a nie chcieliście.

Oto dom wasz tylko dla was pozostanie. Albowiem powiadam wam, nie ujrzycie Mnie, aż nadejdzie czas, gdy powiecie: «Błogosławiony ten, który przychodzi w imię Pańskie»".

Komentarz do Ewangelii:

Zło nie ma władzy nad dobrem, dlatego Herod nie miał władzy nad Jezusem. Jezus wydał się w ręce tych, którzy Go nienawidzili wtedy, gdy tego chciał. Dopuszcza zło do głosu, aby je zwyciężyć. Podobnie dzieje się z nami: zło i cierpienie są obecne w naszym życiu, abyśmy je pokonali mocą Chrystusa.

Czasem zło lub cierpienie niestety nas pokonuje, ale wiedzmy, że gdy Bóg dopuszcza do nas coś, co jest trudne, to jednocześnie wysyła nam łaskę (moc) do pokonania tego. Chodzi tylko o to, abyśmy na tę łaskę się otworzyli i przyjęli ją. A z tym mamy często problem.

Ocieka 351

39-104 Ocieka

Adres

Kontakt

17 22 35 742

Ocieka @diecezja.tarnow.pl

Konto Parafii

Bank Spóldzielczy

75 9171 0004 0013

9609 2000 0010 

Obserwuj nas