Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

29 sierpnia 2020

30.08.2020

22 Niedziela zwykła.

 

 

 1. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wtorek o 8.00. (Blizna w poniedziałek o 8.00) Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców uczniów. Rodziców prosimy o opiekę nad swoimi dziećmi podczas Mszy św. i w drodze do szkoły. Wola Ociecka nie będzie miała dowozu.

 

 1. 1 września to również rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętać będziemy o obrońcach naszej ojczyzny oraz ofiarach wojny.

 

 1. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa w:

 1. I czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania (Msze św. 6.30 i 18.00, Blizna 17.00).

 2. I piątek – dzień wynagrodzenia NSP Jezusa za grzechy. Po południu w czasie spowiedzi od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. (Msze św.: 6.30 i 18.00, Blizna 7.45).

Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną od 9.00 (ks. Kanonik i ks. proboszcz) i po południu (ks. Mariusz).

Kandydatów do bierzmowania (klasy 6, 7, 8) zapraszamy na godz. 18.00. (wcześniej do spowiedzi). Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z rodzicami młodzieży.

 1. I sobota – dzień wynagrodzenia NSNM Panny. (Msze św. o 6.30 i 18.00, Blizna 0 8.00) Po południu o 17.30 różaniec, rozważanie tajemnicy i Msza św. Zapraszamy!

 

 1. Ponadto w tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- we wtorek: Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia

- we czwartek: św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

- w piątek: bł. Marii Stelli i Towarzyszek, dziewic i męczennic

- w sobotę: św. Teresy z Kalkuty, zakonnicy

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca w dniu dzisiejszym Róży św. Karoliny Kózka. O poprowadzenie różańca w I sobotę (o 17.30) proszona jest Róża p. Jadwigi Kędzior z Woli Ocieckiej, a w niedzielę Róża p. Marii Kobos z Kochanówki.

 

 1. W zakrystii lub na stronie Facebooka „Wspólne oddawanie krwi w Ociece” trwają zapisy na akcję krwiodawstwa. Oddawanie krwi odbędzie się 5 września przed budynkiem klubu sportowego VICTORIA OCIEKA.

 

 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli. Złożono 215 kopert na kwotę 10970 zł. (Zbieramy na wymianę posadzki w kościele). Za tydzień w kaplicy składka inwestycyjna.

 

 1. Dla uczniów szkół podstawowych na stoliku pod chórem są do nabycia wrześniowe miesięczniki „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”. (5 zł.; należność proszę wrzucić do skarbony pod figurą św. Michała Archanioła)

 

 1. Trwa akcja zbierania nakrętek plastikowych na studnie głębinową w Afryce (uzbieraliśmy 51 dużych worków, które przetransportowano do Tarnowa).

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożenie ofiary na kwiaty do kościoła. Prosimy następnych Parafian z Końca Ocieki. Bóg zapłać za ofiarowane piękne kwiaty ogrodowe.

 

 1. Intencje Mszy św.