Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

25 czerwca 2022

13 Niedziele Zwykła

26.06.2022 rok

 

 1. Nasz rodak ks. Edward Kobos otrzymał nominację na proboszcza parafii Wadowice Dolne. Gratulujemy!

 1. Dziś Msza św. na cmentarzu z modlitwą za zmarłych o 16.00. Będąc drugi raz na Mszy św. na cmentarzu można przyjąć Komunię Św.

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną (na wymianę posadzki w kościele).

 1. W środę (29 czerwca) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30, 9.00, Blizna 8.00 i 18.00. Składka do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze). Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. papieża Franciszka.

 1. Siostra Lesława organizuje dla dziewcząt z DSM i scholi w Bliźnie wycieczkę do Ciężkowic 29 czerwca (tj. środa). Wyjazd w środę o 8.30.

 1. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca lipca. Spowiedź przed nabożeństwami, a w sobotę spowiedź przed odpustem: od 15.00 do 17.30 (przerwa od 16.00 do 16.30).

 1. Wyjazd do chorych w środę, czwartek (+ chorzy ks. Mariusza) i piątek (do południa).

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00. O 17.30 nabożeństwo misyjne.

 1. W sobotę o 17.30 różaniec wynagradzający, rozważanie tajemnic i Msza św. z liturgią niedzielną.

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Rózy św. o. Pio. W ur. św. Piotra i Pawła (w środę o 8.30) proszona jest Róża bł. kard. Stefana Wyszyńskiego p. Marka Halz, w I sobotę o 17.30 Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszko, a w niedzielę Róża św. Rity p. Lidii Nędza z Kmieci.

 1. Za tydzień będziemy przeżywać odpust ku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zwany Matki Bożej Jagodnej. Zapraszamy szczególnie na uroczystą sumę na 11.30 z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału w procesji Druhów Strażaków, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, LSO, DSM, dziewczęta niosące poduszki, dzieci I Komunijne, osoby do feretronów i chorągwi.

 1. W czasie odpustu parafialnego po każdej Mszy św. Osoby z Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzały „jagodzianki” (wypieki z jagodami po 20 zł.). Dochód ze sprzedaży zasili kasę Parafialnej „Caritas”. Niech „jagodzianki” znajdą się na stole w każdej rodzinie bo stały się tradycją odpustu. Przygotowanie paczek z wypiekami w sobotę w remizie OSP od 14.00. Zachęcamy gospodynie do włączenia się w te szlachetną akcję poprzez wypiek ciasta z jagodami. A Parafian do nabycia!

 1. W liturgii Kościoła ponadto wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: św. Cyryla Aleksandryjskiego

 2. we wtorek: św. Ireneusza, biskupa i męczennika

 3. w środę: św. Piotra i Pawła

 4. czwartek: św. Męczenników Kościoła rzymskiego

 5. w piątek: św. Ottona, biskupa

 6. w sobotę: święto NMP Tuchowskiej

 7. w niedzielę: św. święto św. Tomasza Apostoła

 1. Bóg zapłać za ofiarowane ogrodowe kwiaty do kościoła (zdobią ołtarze). Dziękujemy p. Markowi Halz za obfite podlewanie ogrodu maryjnego! 

 2. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: KONIEC OCIEKI.