13 Niedziele Zwykła

26.06.2022 rok

1. Nasz rodak ks. Edward Kobos otrzymał nominację na proboszcza parafii Wadowice Dolne. Gratulujemy!

1. Dziś Msza św. na cmentarzu z modlitwą za zmarłych o 16.00. Będąc drugi raz na Mszy św. na cmentarzu można przyjąć Komunię Św.

1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną (na wymianę posadzki w kościele).

1. W środę (29 czerwca) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30, 9.00, Blizna 8.00 i 18.00. Składka do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze). Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. papieża Franciszka.

1. Siostra Lesława organizuje dla dziewcząt z DSM i scholi w Bliźnie wycieczkę do Ciężkowic 29 czerwca (tj. środa). Wyjazd w środę o 8.30.

1. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca lipca. Spowiedź przed nabożeństwami, a w sobotę spowiedź przed odpustem: od 15.00 do 17.30 (przerwa od 16.00 do 16.30).

1. Wyjazd do chorych w środę, czwartek (+ chorzy ks. Mariusza) i piątek (do południa).

1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00. O 17.30 nabożeństwo misyjne.

1. W sobotę o 17.30 różaniec wynagradzający, rozważanie tajemnic i Msza św. z liturgią niedzielną.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Rózy św. o. Pio. W ur. św. Piotra i Pawła (w środę o 8.30) proszona jest Róża bł. kard. Stefana Wyszyńskiego p. Marka Halz, w I sobotę o 17.30 Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszko, a w niedzielę Róża św. Rity p. Lidii Nędza z Kmieci.

1. Za tydzień będziemy przeżywać odpust ku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zwany Matki Bożej Jagodnej. Zapraszamy szczególnie na uroczystą sumę na 11.30 z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału w procesji Druhów Strażaków, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, LSO, DSM, dziewczęta niosące poduszki, dzieci I Komunijne, osoby do feretronów i chorągwi.

1. W czasie odpustu parafialnego po każdej Mszy św. Osoby z Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzały „jagodzianki” (wypieki z jagodami po 20 zł.). Dochód ze sprzedaży zasili kasę Parafialnej „Caritas”. Niech „jagodzianki” znajdą się na stole w każdej rodzinie bo stały się tradycją odpustu. Przygotowanie paczek z wypiekami w sobotę w remizie OSP od 14.00. Zachęcamy gospodynie do włączenia się w te szlachetną akcję poprzez wypiek ciasta z jagodami. A Parafian do nabycia!

1. W liturgii Kościoła ponadto wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: św. Cyryla Aleksandryjskiego

2. we wtorek: św. Ireneusza, biskupa i męczennika

3. w środę: św. Piotra i Pawła

4. czwartek: św. Męczenników Kościoła rzymskiego

5. w piątek: św. Ottona, biskupa

6. w sobotę: święto NMP Tuchowskiej

7. w niedzielę: św. święto św. Tomasza Apostoła

1. Bóg zapłać za ofiarowane ogrodowe kwiaty do kościoła (zdobią ołtarze). Dziękujemy p. Markowi Halz za obfite podlewanie ogrodu maryjnego!

2. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: KONIEC OCIEKI.

25 czerwca 2022