02 lipca 2022

/14 Niedziela Zwykła/

3.07.2022 rok

1. Poświęcenie „jagodzianek”

1. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

1. Bóg zapłać ks. Pawłowi Knap – wikariuszowi z Lubziny za wygłoszone słowo Boże w czasie dzisiejszego odpustu parafialnego (Matki Bożej Jagodnej).

1. Dziś po każdej Mszy św. u Osób z Parafialnego Oddziału Caritas można nabyć „jagodzianki” (ofiara 20 zł. za paczkę ciasta). Złożone ofiary zasilą kasę Parafialnej „Caritas”.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom: św. o. Pio, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Za tydzień w niedzielę o modlitwę różańcową proszona jest Róża św. Faustyny Kowalskiej p. Agaty Borowiec (Krystyny Niewiadomskiej) z Woli Ocieckiej.

1. Miesiąc lipiec w tradycji kościoła poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Zachęcamy do odmawiania przy pacierzu Litanii do Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa.

1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: św. Elżbiety Portugalskiej

2. we wtorek: św. Antoniego Marii Zaccarii, prez. i św. Marii Goretti, dz. i męcz.

3. w środę: bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; Patronalne Św. Apost. Chorych

4. I czwartek: dzień modlitwy o powołania

5. w piątek: św. Jana z Dukli, prezbitera

6. w sobotę: Augustyna Zhao Rong, prezbitera i Towarzyszy męczenników

1. W środę zapraszamy na nowennę do MBN Pomocy (18.00; można pisać prośby i podziękowania), a w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00 (koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45).

1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgii niedzielnej.

1. Za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy św. o 16.00 (jest ślub o 14.00).

1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 9860 zł. (190 kopert ); na konto parafialne wpłacono 290 zł (7 wpłat.). Składka z Mszy św. na cmentarzu (odnowienie ogrodzenia) wyniosła: 3155 zł. Bóg zapłać!

1. Na stoliku pod chórem są czasopisma katolickie dla dzieci: Promyczki i Małe Goście Niedzielne. Są również magnesy na lodówkę dedykowane dzieciom (po 5 zł.)!

1. Dziękujemy za ofiarowane do kościoła kwiaty ogrodowe! Bóg zapłać p. Eugeniuszowi Cyran za podlewanie „Ogrodu maryjnego” wokół kościoła.

1. Od poniedziałku nastąpi zamknięcie drewnianego mostu na rzece Tuszymka Ocieka – Zarzecze (prace remontowe).

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: Koniec Ocieki.