09 lipca 2022

10.07.2022 rok

1. Bóg zapłać tym wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie i obchód uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Jagodnej (Siostrom Zakonnym, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Druhom Strażakom raz z pocztami sztandarowymi, LSO, DSM, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziewczętom niosącym poduszki, dzieciom I Komunijnym, osobom niosącym feretrony i chorągwie).

1. Szczególne podziękowania należą się Osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas i woluntariuszom za upieczenie, spakowanie i rozprowadzenie „jagodzianek” w czasie Odpustu. Bóg zapłać p. Janinie Opieli - przewodniczącej Caritas za koordynację. Przygotowano 232 paczki. Zebrano 4676 złotych. Serdeczne podziękowania kierujemy do Parafian, który nabyli paczki i w ten sposób wsparli dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

1. Jutro nasz parafia będzie gościć Młodzież Pielgrzymki Trzeźwościowej z Warszawy do Miejsca Piastowego: ok. 80 osób; o 15.oo modlitwa w kościele i poczęstunek w remizie przygotowany przez Panie z KGW z Ocieki (pod egidą p. Elżbiety Marszałek-Serafin). Gdyby ktoś miał wolę dołożenia się do kosztów, może przekazać ofiarę Paniom z KGW, wrzucić w kopercie na tacę albo do skarbony św. Michała Archanioła. 5 sierpnia przybędzie na śniadanie pielgrzymka Rzeszowska ok. 800 osób. Poczęstunek przygotowywany będzie w szkole.

1. W środę – 13 lipca – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 18.00 z lampionami.

1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00.

1. W sobotę (16 lipca) przypada wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel - Matki Bożej Szkaplerznej. To patronalne święto tych, którzy przyjęli szkaplerz. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej. Po rannym i wieczornym nabożeństwie możliwość przyjęcia szkaplerza. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Faustyny Kowalskiej. Za tydzień proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej.

1. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- w poniedziałek: święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

- we wtorek: św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

- w środę: świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników i patronów diecezji

- w czwartek: św. Kamila de Lellis, prezbitera i św. Henryka

- w piątek: św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła

- w sobotę: Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Szkaplerznej)

1. Za tydzień w niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. W Bliźnie w czasie składki inwest. tydzień temu złożono 710 zł. (w tym 11 kopert). Bóg zapł.!

1. Dla dzieci są nowe numery wakacyjne „Promyczka” (w nim płyta CD z piosenkami) i „Małego Promyczka” (w nim model samolotu). Koszt: 6 zł. Dla dzieci dedykowane są również magnesy na lodówkę do nabycia na stoliku pod chórem. (5 zł.)

1. Zbliża się Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Koszt 150 zł/os., dzieci 75 zł., trzecia osoba z domu 100 zł. Spotkanie organizacyjne 15 sierpnia po Mszy św. o 18.00 w Pustkowie Osiedlu. Organizatorzy zachęcają do uczestniczenia

1. Bóg zapłać za ofiarowane do kościoła kwiaty, szczególnie nowożeńcom. Bóg zapłać za podlewanie ogrodu maryjnego panom Eugeniuszowi Cyran i Janowi Opiela.

1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię, przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła. Prosimy następnych Parafian z KOŃCA OCIEKI.