16 lipca 2022

17.07.2022 rok

1. Decyzją Rady Prowincji Tarnowskiej s. Barbara (zakrystianka) została przeniesiona do pracy do Tarnowa. Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze za ofiarną, cichą i serdeczna posługę w naszej wspólnocie parafialnej i pełnienie funkcji zakrystianki. W miejsce Siostry została skierowana do pracy w zakrystii s. Edyta Mazurkiewicz.

1. W miniony poniedziałek gościliśmy pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Młodzieży o Trzeźwość Narodu z Warszawy do Miejsca Piastowego – 80 osób. Bóg zapłać Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Ocieki wraz z p. Elżbietą Serafin-Marszałek za przygotowanie ciepłego poczęstunku oraz upieczenie ciast, a Druhom Strażakom za udostępnienie remizy. Bóg zapłać również naszemu Parafialnemu Oddziałowi Caritas i Parafianom za złożenie na ten cel ofiar. Kolejna pielgrzymka przybędzie 5 sierpnia (ok. 800 osób).

1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Na jutro zapraszamy Parafian dobrej woli do plewienia „Ogrodu maryjnego” wokół kościoła na godz. 9.00.

1. Zapraszamy na środową nowennę, a w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00 połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. Karoliny Kózka, a w niedzielę proszona jest Róża św. Jadwigi Królowej p. Alicji Łępa.

1. W tym tygodniu będziemy wspominać:

- w poniedziałek: św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

- w środę: św. Małgorzaty, dziewicy i męcz. oraz bł. Czesława, prezbitera

- w czwartek: św. Wawrzyńca, prez. i św. Apolinarego, biskupa i męczennika

- w piątek: święto św. Marii Magdaleny

- w sobotę: święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

- w niedzielę: św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji

1. Za tydzień 4 niedziela miesiąca - składka inwestycyjna (zbieramy na wymianę posadzki w kościele).

1. Dla dzieci są wakacyjne numery czasopism katolickich (6 zł.); można nabyć Kronikę Parafialną cz. I.

1. Zachęcamy do zapisywania się do Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. Księga wystawiona jest na bocznym ołtarzu św. Józefa.

1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię, ofiary złożone na kwiaty oraz ofiarowane kwiaty ogrodowe. Prosimy kolejnych Parafian o posprzątanie kościoła w sobotę od 9.00 z KOŃCA OCIEKI.

1. We wtorek 19 lipca o 7.00 w kaplicy zakonnej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu będzie sprawowana Msza św. w intencji Pielgrzymów pielgrzymki parafialnej z 28 maja i w ich intencjach złożonych na sarkofagu Czcigodnej Sługi Bożej M. Teresy Kierocińskiej.