Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

20 sierpnia 2022

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2022

 

 1. Bóg zapłać tym Parafianom, którzy bezpośrednio zaangażowali się w przeżycie religijne dożynek parafialnych. Szczególnie za wykonanie pięknych wieńców. Cieszy, że w świętowanie to zaangażowali się dzieci i młodzież. Dziękujemy Siostrom i Parafianom za piękne udekorowanie kościoła na tę okoliczność kwiatami ogrodowymi, ziołami, owocami, warzywami i symbolami pracy rolników. Dożynki gminne odbędą się dzisiaj o 13.30: Msza św. w Ociece, a później cd. na stadionie.

 

 1. Zapraszamy w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy (można pisać prośby), a w piątek na 17.00 na adoracje Najświętszego Sakramentu zakończoną nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i Mszą Św. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Dziękujemy Róży bł. Karoliny Kózka za poprowadzenie modlitwy różańcowej. Za tydzień prosimy Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- w poniedziałek: Najświętszej Maryi Panny Królowej

- we wtorek: św. Róży z Limy, dziewicy

- w środę: święto św. Bartłomieja Apostoła

- w czwartek: św. Ludwika i św. Józefa Kalasancjusza, prezbitera

- w piątek: uroczystość Maryi Panny Częstochowskiej (Msze św. 6.30, 8.00 Blizna i 18.00)

- w sobotę: św. Moniki

- w niedzielę: św. Augustyna

 

 1. Z racji uroczystości ku czci MB Częstochowskiej – w piątek nie obowiązuje post.

 

 1. Jak zauważyliśmy, w kościele umieszczono świecznik wotywny do zapalania świec poświęconych Matce Bożej ku jej chwale i z prośbą w konkretnych intencjach. Wkładamy świecę w klosz i potem zapalamy zapalniczką (nie odpalamy). Takie świeczniki są stosowane w katedrach, sanktuariach i bazylikach.

 

 1. Są 2 wolne miejsca na pielgrzymkę do Warszawy, Lichenia i Kalisza (24/25 września).

 

 1. Za tydzień składka inwestycyjna. Transport granitu z Indii już dotarł do kraju. Będzie złożony w stodole plebańskiej. W piątek rozpoczęto dalsze prace przy odnawianiu ogrodzenia cmentarza (40 przęseł i brama główna).

 

 1. Bóg zapłać za prace przy ogrodzie maryjnym.

 

 1. Bóg zapłać Parafianom z Blizny za rozwiezienie kamienia dekoracyjnego wokół tui. Pracowali: Marek i Teresa ludwikowscy, Edward Dzwonek, Monika Fitał, Patryk Dmuchała i Sylwia Mika.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożone ofiary na kwiaty oraz piękne kwiaty ogrodowe. Kolejka w Sadykrzu.

 

 1. Zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „w obronie chrześcijan” (aby karano tych, którzy szydzą, profanują i niszczą znaki religijne; kpią z Kościoła i sakramentów św. Karty są na stoliku pod chórem można zabrać, wypełnić i przynieść.

 

 1. Intencje Mszy św.