Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

27 sierpnia 2022

22 Niedziela Zwykła

28.08.2022 rok

 

 

 

  1. Jeszcze raz Bóg zapłać Parafinom za przygotowanie Dożynek Gminnych.

 

  1. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we czwartek o 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców uczniów. Rodziców prosimy o opiekę nad swoimi dziećmi podczas Mszy św. i w drodze do szkoły.

 

  1. 1 września to również rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętajmy o obrońcach naszej Ojczyzny oraz ofiarach wojny.

 

  1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota. Zapraszamy na nabożeństwa, do skorzystania ze spowiedzi i Komunii Św. Spowiedź przed Mszami Świętymi. Wyjazdy do chorych w uzgodnionych terminach; ks. Mariusz we czwartek od 13.00. W I piątek od 17.00-18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi; o 17.30 nabożeństwo misyjne. W I sobotę o 17.30 różaniec, rozważanie tajemnicy i Msza św. z liturgią niedzielną.

 

  1. Ponadto w tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- w poniedziałek: męczeństwo św. Jana Chrzciciela

- w sobotę: św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 

  1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca w dniu dzisiejszym Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O poprowadzenie różańca w I sobotę (o 17.30) proszona jest Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opiela z Kmieci, a w niedzielę Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowy po prymarii.

 

  1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W przedsionku bocznym prowadzone są prace związane z zainstalowaniem pralki, podgrzewacza wody i obłożenie ścianki płytkami. 40 przęseł i brama główna z ogrodzenia cmentarza są odnawiane i konserwowane.

 

  1. Dla uczniów szkół podstawowych na stoliku pod chórem jest do nabycia wrześniowy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” z fajną niespodzianką.

 

  1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożenie ofiary na kwiaty do kościoła oraz ofiarowane piękne kwiaty ogrodowe!!! Prosimy następnych Parafian z SADYKRZA o posprzątanie naszej świątyni.

 

  1. Intencje Mszy św.