24 września 2022

26 Niedziela Zwykła – Niedziela Synodalna

25.09.2022 rok

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego na temat Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego.

1. Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną (na wymianę posadzki w kościele) oraz złożone 2 indywidualne ofiary na posadzkę i renowację ołtarza głównego po 1000 zł.

1. Od dziś do urny umieszczonej na stoliku pod chórem można wrzucać kandydatów do Rady Parafialnej pisząc ich imię i nazwisko oraz osiedle zamieszkania.

1. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00.

1. Spotkanie aspirantów i tych, którzy chcą zapisać się na ministrantów w piątek po Mszy św. wieczornej.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Rity. W I sobotę o 16.30 o modlitwę różańcową proszona jest młodzież klas 8; a za tydzień Róża św. s. Faustyny Kowalskiej p. Agaty Borowiec z Woli Ocieckiej.

1. Zachęcamy rodziców do zapisania się do Róży modlącej się za dzieci.

1. W sobotę o godz. 16.30 spotkanie klas 8 w kościele w ramach bezpośredniego przygotowania do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

1. W sobotę rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe w sobotę o 16.30 (z racji I soboty), rozważanie tajemnicy, a potem Msza św. niedzielna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie dzieci i młodzież. Codziennie różaniec będzie odmawiany przy kaplicy w parku w Woli Ocieckiej o 17.00 i w kaplicy w Bliźnie o 17.00. Dzieci otrzymywać będą układankę z obrazków za każdy udział w różańcu!

1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:

- poniedziałek: św. Kosmy i Damiana, męcz.

- we wtorek: św. Wincentego a Paulo, prezbitera

- w środę: św. Wacława, męczennika

- w czwartek: święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w piątek: św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

- w sobotę: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła

- w niedzielę: św. Aniołów Stróżów i Niepokalanego Serca NM Panny

1. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Różańcową. Dlatego po Mszy św. o 16.00 będzie procesja różańcowa wokół kościoła. Wyjątkowo zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. i procesji o 16.00. Zapraszamy!

1. Na stoliku pod chórem jest do nabycia dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

1. W Pustkowie Osiedlu planowany jest w listopadzie weekendowy kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Nie ma ograniczonych miejsc.

1. Bóg zapłać Parafianom za odnowienie 2 krzyży przydrożnych (Sadykierz i Koniec Ocieki) oraz wykonanie ogrodzenia wokół kapliczki w Sadykrzu (p. Chruścielowi).

1. Bóg zapłać p. Lucjanowi Furmanek za pomoc w wykoszeniu trawnika wokół kościoła.

1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła (kolejka: SADYKIERZ). Dziękujemy Nowożeńcom za kwiaty i Parafianom za kwiaty ogrodowe. Prosimy o kwiaty ogrodowe do dekoracji tajemnic różańcowych w czasie niedzielnej procesji o 16.00.

1. Intencje Mszy św.