Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

01 października 2022

27 Niedziela Zwykła

2.10.2022

 

 

 

 1. KOMUNIKATY BISKUPA TARNOWSKIEGO (o śmierci bpa J. Styrny i różańcu)

 

 1. Niedziela różańcowa, dziś zmianka po wieczornej Mszy św. o 16.00 i procesji różańcowej.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w kościele o godz. 17.00. Po różańcu Komunia św. a potem Msza św. Przy kaplicy w Woli Ocieckiej (17.00) i w kaplicy w Bliźnie (17.00). Gromadźmy się również na modlitwie w domach. Dzieci otrzymają obrazki za każdy udział w różańcu, a potem niespodzianki.

 

 1. Do 15 października można zgłaszać kandydatów do Rady Parafialnej.

Według przepisów kościelnychKandydatem może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych”.

 

 1. We wtorek Szkoła Podstawowa w Ociece będzie świętować Dzień Patrona Szkoły. Na Mszę św. o 9.00 zapraszamy nie tylko uczniów i nauczycieli ze szkoły im. bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, ale chętnych Parafian.

 

 1. Osoby z Apostolatu Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym i chętnych zapraszamy do modlitwy za zmarłych w środę na 16.30.

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00-17.00 (16.30 modlitwy za misje), w sobotę po różańcu Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Wyjazdy do chorych: ks. Mariusz we czwartek od 14.00; ks. proboszcz w uzgodnionych terminach: we środę, czwartek i piątek.

 

 1. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

- we wtorek: św. Franciszka z Asyżu

- w środę: św. Faustynę Kowalską, dziewicę i zakonnicę

- w czwartek: św. Brunona, prezbitera i I czwartek miesiąca

- w piątek: Najświętszą Maryję Pannę Różańcową i I piątek miesiąca

 

 1. Msza św. z udziałem dzieci za tydzień w niedzielę o 11.30.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Faustyny Kowalskiej. Za tydzień o poprowadzenie różańca o 8.30 proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej.

 

 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną, która wyniosła: 15100 zł. (221 kopert), w tym 9 wpłat na konto parafialne; w tym 2 rodziny złożyły po 1 tyś zł.

 

 1. Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych: dominicantes i comunicantes.

 

 1. Na stoliku pod chórem są do nabycia dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” (numery październikowe).

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. Kolejka przechodzi od soboty do mieszkańców Kniei i Błoni Woli Ocieckiej.

 

 1. Dziękujemy za kwiaty ogrodowe! Bóg zapłać za sadzonki kwiatów i krzewów oraz Parafianom za posadzenie wokół kościoła.

 

 1. Intencje Mszy św.