Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

05 września 2020

23 Niedziela zwykła

06.09.2020

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży p. Jadwigi Kędzior z Woli Ocieckiej i Róży p. Marii Kobos z Kochanówki. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża bł. ks. Michała Sopoćki p. Marii Osucha z Zarzecza.

 

 1. Bóg zapłać Grupie Misyjnej za poprowadzenie adoracji w I piątek miesiąca.

 

 1. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na nowennę w środę na 18.00.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we środę po nowennie.

 

 1. W piątek od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego (koronką).

 

 1. Za tydzień w niedzielę Msza św. dla dzieci o godzinie 11.30.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie 13 września tj. w niedzielę na godz. 16.00. (Msza św., różaniec, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i lampionami). Figurę poniesie młodzież bierzmowana.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- w poniedziałek: św. Melchiora Grodzińskiego, prezbitera i męczennika

- we wtorek: uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji – Matki Bożej Siewnej. Msze św. z poświęceniem ziarna siewnego o 6.30 i 18.00. (W kaplicy w Bliźnie poświęcenie ziarna w pon. o 8.00)

- w środę: św. Piotra Klawera, prezbitera

- w sobotę: Najświętszego Imienia Maryi

 

 1. Parafialny Odział Caritas dofinansował zakup środków dezynfekujących dla szkół w Ociece i Woli Ocieckiej. Bóg zapłać za ten piękny gest wsparcia! Zaś św. Antoni dziękuje za ofiary do skarbony na dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą Caritas: 250 zł.

 

 1. Zakończyły się prace przy odnawianiu kaplicy cmentarnej. Z gminnego funduszu cmentarnego wykonano nowy agregat do chłodni oraz odnowiono wnętrze. Uwieńczeniem będą 2 obrazy, które zawisną na jej ścianach: św. Jadwigi – patronki kaplicy i śmierć św. Józefa – patrona dobrej śmierci. Obrazy ufundowała rodzina Marleny i Grzegorza Ochab. Bóg zapłać!

 

 1. Dla uczniów szkół podstawowych na stoliku pod chórem jest do nabycia miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”. (cena 5 zł.)

 

 1. Bóg zapłać Parafianom za pracę przy balustradzie plebanii. Zaś p. Markowi Hals za przekazanie do kościoła 10 litrów płynu dezynfekującego.

 

 1. Bóg zapłać Osobom za wysprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty do kościoła oraz ofiarowane kwiaty z ogródka. Kolejka w dalszym ciągu jest w Końcu Ocieki.

 

 1. Intencje Mszy św.