Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

22 października 2022

 

30 Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Misyjny

23.10.2022

 

 

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i misjonarkach, a w sposób szczególny o naszym rodaku Ks. Prałacie Marku Pawełku.

 

 1. Wychodząc z kościoła warto zatrzymać się przy stoliczku misyjnym, nabyć mały gadżet i ten sposób wesprzeć pracę ewangelizacyjną ks. Marka w Brazylii.

 

 1. Dziś wybieramy poprzez głosowanie Radę Parafialną. Urna jest na stoliku pod chórem. Podajemy maksymalnie 2 osoby spośród listy kandydatów.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie na 17.00 w niedziele na 16.00.

 

 1. W piątek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W sobotę wieczorem Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży p. Marii Kobos z Kochanówki i poszczególnym grupom i Różom w tygodniu. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża Mężów św. Stanisława p. Ignacego Kobos z Kochanówki.

 

 1. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

 1. w poniedziałek: św. Antoniego Marii Clareta, biskupa

 2. w piątek: święto ku czci św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

 

 1. Zapraszamy do spowiedzi św. przed uroczystością Wszystkich Świętych codziennie pół godziny przed Mszami św., a w piątek od 16.00. Dzięki temu będziemy mogli śpieszyć z pomocą zmarłym przyjmując w ich intencji Komunię Św. i zyskując odpusty.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

 

 1. Dla dzieci są do nabycia czasopisma religijne.

 

 1. Pamiętajmy o wypominkach rocznych i listopadowych jako skutecznej formie pomocy naszym bliskim zmarłym. Przez cały listopad codziennie będzie odmawiany w dni powszednie różaniec za wypominanych (o 16.30).

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty. Kolejka jest w ZARZECZU – Woli Ocieckiej. Dziękujemy wczorajszym Nowożeńcom za kwiaty.