Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

29 października 2022

31 Niedziela Zwykła

30.10.2022

 

 1. Wybrano Radę Duszpasterską (Parafialną); lista osób umieszczona w gablocie ogłoszeń. Oddano 256 głosów.

 

 1. Dziś Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego - w świątyniach, w których data poświęcenia jest nieznana. Nasz kościół został konsekrowany 11.06.1910 roku przez bp Leona Wałęgę. Ta data co roku jest uroczyście świętowana.

 2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę przeznaczoną na Papieski Fundusz Misyjny.

 

 1. We wtorek - Uroczystość Wszystkich Świętych (święto obowiązkowe). Msze św. tak jak w niedzielę za wyjątkiem Mszy św. popołudniowej, która będzie o 14.00 na cmentarzu - z procesją. Po nabożeństwie poświęcenie nowych pomników i nagrobków. Składka na cmentarzu na Mszy św. przeznaczona będzie na wywóz śmieci. Na cmentarzu 1 XI prowadzona będzie również kwesta na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

 1. We środę 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. o 6.30 i 17.00; w kaplicy w Bliźnie o 16.00. Na 16.30 zapraszamy Apostolat Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym do modlitwy za zmarłych!

 

 1. Od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłego za nawiedzenie cmentarza i spełnienie warunków (Komunia św., modlitwa w intencji Ojca Św., wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego); zaś od 1 do 2 za nawiedzenie kościoła lub kaplicy.

 

 1. Pamiętajmy o zapaleniu znicza, modlitwie przy grobach ks. Proboszczów Ocieki, Kapłanów Rodaków, Sióstr Zakonnych i kryptach zmarłych hrabiów.

 

 1. Zapraszamy na wypominki listopadowe wraz z różańcem codziennie przed Mszą św. na 16.30. (oprócz I piątku i I soboty)

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła ponadto będziemy wspominać:

- w czwartek: św. Marcina de Porres, zakonnika i I czwartek miesiąca

- w piątek: św. Karola Boromeusza, biskupa; I piątek miesiąca: od 16.00 adoracja Najświętszego

Sakramentu, a od 16.30 nabożeństwo misyjne

- I sobota miesiąca: o 16.30 różaniec, rozważanie tajemnicy i Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną w uzgodnionych terminach. Ks. Mariusz w piątek od 14.00.

 

 1. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (klasy 6, 7 i 8) zapraszamy w piątek na 16.30 (spowiedź, adorację misyjną i Mszę św.).

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Stanisława. O poprowadzenie różańca we Wszystkich Świętych proszona jest Róża bł. ks. Michała Sopoćki p. Marii Osucha z Zarzecza, w I sobotę (o godz. 16.30) Róża p. Katarzyny Rudnej, a w niedziele (o godz. 8.30) Róża bł. Karolina Kózka p. Zofii Proczek. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro ostatni różaniec październikowy z niespodziankami dla dzieci (które nie opuściły).

 

 

 1. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła: 14150 zł. (223 kopert; 9 wpłat na konto).

 

 1. Z kiermaszu misyjnego na rzecz ks. Marka zebrano 2360 zł., ze skarbony 1100 zł.

 

 

 1. We środę osadzono za kościołem płyty pomnika pamięci bohaterów-rodaków oraz poległym parafianom w czasie II wojny światowej. Bóg zapłać p. Zbigniewowi Rokosz za bezpłatne użyczenie ciągnika-koparki do montażu. Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie planowane jest na wiosnę (wespół z Gminą, Szkołą i IPN).

 

 1. Dla dzieci są do nabycia: Mały Gość Niedzielny” oraz „Promyczki”.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty. Bóg zapłać za ofiarowane cięte kwiaty! Kolejka – WOLA OCIECKA od p. Wojtaszek.

 

 1. Intencje Mszy św.