I Niedziela Adwentu

27.11.2022

1. Poświęcenie opłatków i świec na stół wigilijny.

1. Zapraszamy do nabywania poświęconych opłatków u Sióstr Zakonnych. Składane ofiary są wyrazem wdzięczności za pracę Sióstr w Parafii.

Na stoliku pod chórem są do nabycia świece na wigilijny stół jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (mała świeca ofiara 9 zł.; duża 20 zł.). Świece można dopalić czy zapalić na grobach bliskich.

1. Wyrazy wdzięczności kierujemy za przygotowanie odpustu parafialnego: Siostrom Zakonnym, Chórowi, LSO, DSM-u, Druhom Strażakom z pocztami sztandarowymi oraz wszystkim Parafianom za obecność!

Bóg zapłać osobom z Parafialnego Oddziału Caritas, Paniom z Koła Gospodyń z Ocieki, Osobom z Ocieki, Kochanówki, Blizny, Woli Ocieckiej i Woluntariuszkom za upieczenie, przygotowanie ciast i rozprowadzenie „katarzynek”. Dziękujemy p. sołtysowi Józefowi Podjaskowi za użyczenie sołtysówki; dziękujemy p. sołtysowi Wiesławowi Ignac i Radzie Sołeckiej z Woli Ocieckiej za przekazanie z funduszu alkoholowego pieniędzy na działalność naszego Caritas. Bóg zapłać za wsparcie finansowe p. Marcie Gałda i Dominikowi Kobos. Zespół Caritas dziękuje p. Bogusławowi Malikowskiemu za wszelką pomoc udzielaną cały rok. Szczególne podziękowanie należy się p. Janinie Opieli - szefowej Caritas za koordynację akcji. Rozprowadzono 269 paczek. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy wsparli tę szlachetną inicjatywę, skosztowali wypieków i złożyli dary serca.

1. Roraty w dni powszednie o godz. 17.00. Przed roratami Godzinki o Niepokalanym PNM Panny (oprócz I piątku i I soboty). Na roraty zapraszamy dzieci ze swoimi lampionami. Po każdych roratach będą losowane spośród dziecięcych karteczek figurki i niespodzianki. Przez kolejne 4 niedziele dzieci z rodzicami zapraszamy na specjalną Mszę św. na 11.30.

1. Bóg zapłać za dzisiejsza składkę inwestycyjną.

1. W liturgii kościoła będziemy wspominać:

- jutro: rocznica święceń biskupich bpa tarnowskiego Andrzeja Jeża

- w środę: święto św. Andrzeja, apostoła

- w sobotę: św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

- w niedzielę: św. Barbarę, dz. i m.; odpust w Nagoszynie

1. W tym tygodniu przypadną I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wyjazd do chorych w ustalonych termonach; ks. Mariusz w we czwartek od 14.00.

I piątek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.00 z możliwością spowiedzi, od 16.30-17.00 adoracja w intencji misji prowadzona przez Grupę Misyjną.

Kandydatów do bierzmowania (z klas 6,7 i 8) zapraszamy na I piątkowe nabożeństwo na 16.30, a wcześniej do spowiedzi.

- I sobota miesiąca; nabożeństwo I sobotnie o godz. 16.30: różaniec, rozważanie i Msza św. niedzielna.

1. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy św. wieczornej.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. o. Pio. W I sobotę o 16.30 o poprowadzenie różańca proszona jest Róża bł. kard. Stefana Wyszyńskiego p. Marka Halz, w niedziele Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Za tydzień po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

1. Do nabycia dla dzieci jest nowy numer: „Małego Gościa Niedzielnego” (6 zł.) i Promyczki.

1. Prosimy, aby uschłe kwiaty z ziemią z cmentarza wrzucać na przyczepę, ale bez doniczek.

1. Za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

1. Bóg zapłać za sprzątane kościoła. Na sobotę prosimy kolejne osoby z Woli Ocieckiej.

26 listopada 2022