Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

10 grudnia 2022

III Niedziela Adwentu „Gaudete”

11.12.2022 rok

 

 1. III Niedziela Adwentu nazywana „Gaudete” – Radujcie się! Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, a w piątek (16 grudnia) nowenna do Dzieciątka Jezus.

 

 1. Warto zatrzymać się po Mszy św. przy stoisku Grupy Misyjnej, która dziś w ramach kiermaszu proponuje stroiki, mini kalendarze, magnesy na lodówkę itp. Dochód: dla ks. Marka Pawełka – rodaka pracującego na misjach w dalekiej Brazylii.

 

 1. Zachęcamy do nabycia poświęconych świec na stół wigilijny i świąteczny, a u naszych Sióstr Zakonnych poświęconych opłatków - ofiary to wdzięczność za pracę Sióstr.

 

 1. Osoby z Parafialnego Oddziału Caritas przygotowały i dostarczyły paczki mikołajowo-świąteczne dla Osób starszych, chorych i samotnych oraz przekazały wsparcie finansowe najbardziej chorym parafianom. Bóg zapłać p. Janinie Opiela oraz Osobom z Caritas za to dobro uczynione w imieniu całej wspólnoty Parafialnej.

 

 1. We wtorek (13 grudnia) – dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. O godz. 19.30 w oknach naszych domów zapalmy świece pamięci; na wzór św. Jana Pawła II oraz Ronalda Reagana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy 13 XII1981 w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce (akcja prezesa IPN-u).

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo rorat sprawowane jest o godz. 17.00. Wcześniej Godzinki o NPNM Pannie. Zapraszamy szczególnie dzieci (w niedziele na 11.30).

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom św. Rity i św. Faustyny Kowalskiej oraz Apostolatowi Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym; za tydzień proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej.

 

 1. W czwartą niedzielę adwentu odbędzie się po każdej Mszy św. błogosławieństwo matek spodziewających się dziecka. Zapraszamy matki w stanie błogosławionym.

 

 1. W liturgii kościoła wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: Najświętszą Maryję Pannę z Guadalupe

 2. we wtorek: św. Łucję, dziewicę i męczennicę

 3. w środę: św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.00 (z możliwością spowiedzi), zaś w sobotę o 17.00 Msza św. roratnia połączona z liturgią niedzielną.

 

 1. Dziękujemy Parafianom za składanie kwiatów wraz z ziemią na przyczepie, a plastików i zniczy do kontenerów. Bóg zapłać p. Krzysztofowi Myszkowskiemu za wywóz odpadów naturalnych.

 

 1. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i złożone ofiary na kwiaty... Na sobotę na 9.00 prosimy kolejne osoby z Woli Ocieckiej.