Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne.

10 października 2020

28 Niedziela Zwykła
11.10.2020
    1. Dziś Dzień Papieski. Bóg zapłać za ofiary przekazywane do puszek na fundusz  „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

    2. Pamiętajmy o obowiązku zakładania masek na usta.

    3. Ze względu na pandemię jest możliwość przyjmowania Komunii Św. na rękę (pozwalają dokumenty Kościoła).

    4. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie we wtorek o 17.00 inscenizacją wykonana przez dziewczęta z DSM, następnie różaniec i procesja. Prosimy zabrać lampiony; można również nabyć.

    5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu na 17.00 (w niedziele o 16.00).

    6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
- w poniedziałek: bł. Jana Beyzyma, prezbitera
- we wtorek: bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
- w środę: św. Kaliksta pap. i męcz. oraz św. Małgorzatę Marię Alacoque
- w czwartek: św. Teresę od Jezusa dziewice i doktora Kościoła
- w piątek: św. Jadwigę Śląską
- w sobotę: św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

    7. W piątek od 16.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Zaś o godz. 16.45 ks. Marek Pawełek dokona poświęcenia obelisku upamiętniającego 100. lecie urodzin św. Jana Pawła II, 100. lecie „Cudu nad Wisłą” oraz Parafian-Budowniczych naszego kościoła i ks. Proboszcza Józefa Piechowicza (ówczesnego proboszcza). Bóg zapłać fundatorom obelisku i dęba rodzinie Bernadety i Jacka Jemioło.

    8. W sobotę wieczorem Msza św. z liturgii niedzielnej.

    9. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Za tydzień (w niedzielę 18 października o 8.30) proszona jest Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród.

    10. Niedziela przyszła to – Światowy Dzień Misyjny. Kazania wygłosi ks. Marek Pawełek – nasz rodak, misjonarz dalekiej Brazylii oraz zbierze składkę, jako pomoc parafii w jego pracy misyjnej.


    11. Zbiórka na leczenie małego Szymonka wyniosła 11390 (w tym Blizna 1790 zł. oraz 800 zł ofiarowali Prezesa i Zawodnicy Klubu Sportowego Viktoria – Ocieka). Wielki Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dziękujemy również szefowej Caritas p. Janinie Opieli i Osobom z naszego Parafialnego Oddziału za sprawne zorganizowanie zbiórki.

    12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o uporządkowanie grobów oraz pomyślmy o wypominkach rocznych i listopadowych. Kartki na wypominki można zabrać z bożnych ołtarzy lub ze stolika pod chórem. Wypominki można przekazywać ks. Proboszczowi lub ks. Katechecie. 

    13. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię. Prosimy następnych Parafian z rejonu Koniec - Ocieki. 

    14. Intencje Mszy św.