Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

18 grudnia 2022

IV Niedziela Adwentu

18.12.2022

 

 1. Bóg zapłać Grupie Misyjnej i Osobom zaangażowanym na rzecz misji za przygotowanie kiermaszu na rzecz pomocy ks. Markowi Pawełkowi i drogim Parafianom za pozytywną odpowiedź. Uzbierano ofiar na kwotę 3390 zł. + 500 zł. ze skarbony.

 

 1. Dziś Osoby z Parafialnego Oddziału Caritas przekazują pachnące sianko na stół wigilijny, życzenia i małe słodkie. Czynią to gratis jako wyraz podziękowania za wzorową współpracę. Bóg zapłać wielki za przygotowanie tych prezentów p. Janinie i Współpracownikom. (poświęcenie sianka)

 

 1. Spowiedź przed świętami we środę od 14.00 do 16.30 (przerwa od 15.30-16.00).

 

 1. Bóg zapłać p. leśniczemu Januszowi Gaweł i rodzinie Sobuś z Woli Ocieckiej za ofiarowanie i przywiezienie pięknych choinek do naszego kościoła. Bóg zapłać p. Łukaszowi Sobuś i p. Mariuszowi Niewiadomskiemu za ich obsadzenie w kościele.

 

 1. W sobotę – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnia Msza św. roratnia z nowenną do Dzieciątka Jezus rano o godz. 7.00. W tym dniu tradycyjnie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy również o chrześcijańskim przeżyciu wieczerzy wigilijnej: zapaleniu poświęconej świecy, modlitwie, odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się poświęconym opłatkiem oraz śpiewie kolęd i pastorałek.

Msza św. Pasterska: w kościele o 24.00; w kaplicy w Bliźnie o 22.00. Przed pasterką montaż słowno-muzyczny przygotowany przez s. Lesławę. Składka z Pasterek przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

 

 1. W niedzielę 25 grudnia – uroczystość Bożego Narodzenia, a 26 grudnia (w poniedziałek) święto św. Szczepana. Składka inwestycyjna w kopertach. W Szczepana poświęcenie owsa po każdej Mszy św., a składka na KUL i PAT.

 

 1. W II dzień świąt Grupa Misyjna przedstawi scenkę po każdej Mszy św. a następnie przedstawiciele będą zbierać ofiary do puszek na rzecz misji prowadzonych przez naszą diecezję.

 

 1. Bóg zapłać Róży bł. Karoliny Kózka za prowadzenie modlitwy różańcowej. O poprowadzenie różańca proszone są Róże: w Boże Narodzenie – św. Jadwigi Królowej p. Alicji Łępa, a w II dzień Świąt p. Marii Kobos z Kochanówki.

 

 1. Na stoliku pod chórem są jeszcze poświęcone świece i opłatki, a dla dzieci czasopisma.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty do kościoła... Przed świętami sprzątanie odbędzie się w piątek po wieczornym nabożeństwie… kolejka - Wola Ociecka.

 

 1. Intencje Mszy św.

 

 1. Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym

K. Wspomożenie nasze w Imieniu Pana

W: Który stworzył niebo i ziemię.

Módlmy się: Panie Jezu, prosimy Cię z miłością za powierzone tym matkom życie, które noszą w łonie. Z pokorą dziękujemy, że wybrałeś je jako narzędzie Twojej miłości. W tym pięknym oczekiwaniu pomóż im żyć w nieustannym zawierzeniu się Twojej świętej woli.

Daj serce matki: czyste, mocne i hojne. Zabierz wszystkie obawy o przyszłość: lęki, niepewności, oczekiwania względem dziecka, którego jeszcze nie znają. Spraw, aby narodziło się zdrowe, oddal od niego wszelkie zło fizyczne i wszelkie niebezpieczeństwa duszy.

Ty, Maryjo, która poznałaś niezliczone radości świętego macierzyństwa, daj im serce zdolne do przekazania wiary żywej i gorącej. Uświęć ich oczekiwanie, błogosław ich cichą nadzieję, spraw, by owoc ich łona, wzrastał w łasce i świętości.

Niech Was błogosławi + Bóg Wszechmogący: Ojciec i Syn i Duch Święty. Amen!

Ocieka 351

39-104 Ocieka

Adres

Kontakt

17 22 35 742

Ocieka @diecezja.tarnow.pl

Konto Parafii

Bank Spóldzielczy

75 9171 0004 0013

9609 2000 0010 

Obserwuj nas