II Niedziela Zwykła

15.01.2023 rok

1. Rozpoczęliśmy ferie zimowe. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom życzymy wypoczynku i odnowienia sił. W tym czasie nie zapominajmy o praktykach religijnych: modlitwie i niedzielnej Mszy św.

1. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Andrzej Pras. Pogrzeb odbędzie się jutro o 10.30 w Kaplicy na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.

1. W środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia).

1. Zapraszamy: w środę na nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy na 17.00; w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu od 16.00-17.00; w sobotę na 17.00 na Mszę św. z liturgią niedzielną.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. Karoliny Kózka. Za tydzień proszona jest Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza.

1. W sobotę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Otoczmy nasze kochane Babcie i drogich Dziadków modlitwą i wdzięcznością.

1. W kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:

- we wtorek: dzień Judaizmu

- w czwartek: św. Mariusza i św. Sebastiana Pelczara, biskupa.

- w piątek: św. Fabiana, papieża i męczennika i św. Sebastiana, męcz.

- w sobotę: św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

1. We czwartek swoje imieniny obchodzić będzie ks. katecheta Mariusz. Z tej okazji życzymy Mu wielu łask Bożych, obfitości darów Ducha Świętego, zdrowia i opieki Matki Bożej Ocieckiej oraz wstawiennictwa św. Patrona. Msza św. i życzenia za tydzień w niedzielą na sumie.

1. Informujemy, że bierzmowanie młodzieży odbędzie się 16 marca tj. czwartek w kościele w Pustkowie-Wsi o 15.30. Uroczystość poprzedzi triduum przygotowawcze.

1. Za tydzień składka inwestycyjna (na wymianę posadzki w kościele).

1. Na stoliku pod chórem są do nabycia gromnice na święto Ofiarowania Pańskiego; jest kilka gromnic mniejszych dla dzieci; są z wosku pszczelego (brązowe); Gość Niedzielny. Dla dzieci: „Promyczek” i „Mały Promyczek” (6 zł.) oraz „Mały Gość.”

1. Na długie wieczory zimowe polecamy lekturę Kroniki Parafialnej cz. III. Do nabycia na stoliku pod chórem w cenie 25 zł.

1. Bóg zapłać za sprzątane świątyni i złożone ofiary na kwiaty. Prosimy kolejne osoby z WOLI OCIECKIEJ… na sobotę na 9.00.

1. Intencje Mszy św.

14 stycznia 2023