III Niedziela Zwykła - Niedziela Słowa Bożego

22.01.2023 rok

1. Z ustanowienia papieża Franciszka dzisiejsza III niedziela zwykła jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma sprowokować nas, aby Biblia była dla nas Słowem Życia, które niesie Zbawienie.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca w dniu dzisiejszym Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opiela z Kmieci.

1. Siostra Lesława organizuje wyjazd na lodowisko do Dębicy dla aktorów jasełek we wtorek o godz. 9.45 spod kościoła (2 godziny zarezerwowana ślizgawka).

1. Za tydzień w kaplicy w Bliźnie bezpośrednio po Mszy św. Jasełka.

1. W liturgii kościoła będziemy wspominać:

- we wtorek: św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła

- w środę: święto nawrócenia św. Pawła, apostoła, zak. Tyg. Mod. o Jedność Chrześcijan

- we czwartek: świętych Tymoteusza i Tytusa, bp; Dzień Islamu w Kościele katolickim

- w piątek: św. Anieli Merici, Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

- w sobotę: św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

- w niedzielę: święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

1. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 16.00-17.00. W sobotę o 17.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

1. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1 % podatku.

1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

1. Na stoliku pod chórem są czasopisma katolickie dla dzieci (Mały Gość i Promyczki) oraz Gość Niedzielny. Można nabyć również gromnice duże, średnie i małe dla dzieci.

1. Warto sięgnąć po Kronikę Parafialną cz. III, jest część II i kilka cz. I.

1. Przypominamy, że składka z pogrzebu przeznaczona jest na wywóz śmieci z cmentarza. Dzięki ofiarności Parafian nie ma zadłużeń z płatnościami.

1. Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy św. porannej i pół godziny po Mszy św. wieczornej. Nie trzeba się zapowiadać.

1. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła i prosimy kolejne osoby z kolejki na sobotę na 9.00 ... WOLA OCIECKA.

21 stycznia 2023