28 stycznia 2023

4 Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Chorych na Trąd

29.01.2023 rok

1. Dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd.

1. We wtorek (31 stycznia) na 9.00 zapraszamy na Mszę Św. Babcie i Dziadków. Po Mszy św. dalsza część uroczystości w szkole.

1. We wtorek, środę i czwartek na 17.00 zapraszamy na triduum dla kobiet i małżonków przed świętem Matki Bożej Gromnicznej.

1. Miesiąc luty, który rozpoczniemy we środę, poświęcony jest modlitwom za konających.

1. W środę na 16.30 zapraszamy do modlitwy Apostolat Modlitwy za Dusze w Czyśćcu Cierpiące.

1. We czwartek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Wyrażamy wdzięczność naszym drogim Siostrom: s. Marcie – przełożonej, s. Lesławie, s. Elianie i s. Edycie za ich obecność w naszej wspólnocie parafialnej, posługę, świadectwo życia zakonnego i wkład w rozwój duchowy naszej parafii i modlitwę. Msze św. o 6.30, 9.00 i 17.00; w Bliźnie o 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na zakony klauzurowe w diecezji: w Tarnów, w Starym Sączu i Zakliczynie.

1. W liturgii kościoła ponadto będziemy wspominać:

- dziś: Światowy Dzień Chorych na Trąd

- we wtorek: św. Jana Bosko, prezbitera

- w piątek: św. Błażeja – błogosławieństwo gardła i jabłek (rano i wieczorem) i św. Oskara

- w niedzielę: św. Agatę, dziew. i męcz.: błogosł. chleba, wody i soli (na każdej Mszy św.)

1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.00; o 17.30 nabożeństwo misyjne prowadzone przez Młodzieżową Grupę Misyjną. W I sobotę o 16.30 różaniec wynagradzający, rozważanie tajemnicy i Msza św. z liturgią niedzielną. Zapraszamy!

1. Kandydatów do bierzmowania (kl. 6,7 i 8) zapraszamy w I piątek na Msze św. na 17.00, a wcześniej do spowiedzi. O I piątku przypominamy również dzieciom (kl. IV) i młodzieży.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca róży św. Katarzyny Aleksandryjskiej. O poprowadzenie różańca 2 II (8.30) proszona jest Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród, w I sobotę (16.30) Róża bł. Stefana kard. Wyszyńskiego p. Marka Halza, a w niedzielę Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W I niedzielę lutego zmiana tajemnic różańcowych.

1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli:

1. Na stoliku pod chórem są do nabycia czasopisma katolickie dla dzieci i Gość Niedz.

1. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy św. porannej i pół godziny po wieczornej. Nie trzeba się zapowiadać.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty. Prosimy kolejne osoby z kolejki na sobotę z rejonu WOLA OCIECKA.