Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

18 lutego 2023

VII Niedziela Zwykła

19.02.2023

 

 

 1. Przeżywamy III niedzielę 40-godz. adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do pozostania w kościele po Mszy św. Po południu adoracja od 15.00 – 16.00. Zapraszamy szczególnie Parafian z Woli Ocieckiej. Za pół godziny adoracji Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Dziś pogrzeb śp. Dominika Pochodaj z Kochanówki o 13.30; o 13.00 – różaniec.

 

 1. Rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu: 19-25 lutego oraz kwartalne dni modlitw o ducha pokuty: od 22-26 lutego.

 

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – czasu pokuty i nawrócenia, podejmowania dobrych postanowień i wyrzeczeń. Od tego dnia rozpoczyna się czas Komunii św. wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły (czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta; obowiązuje od 18 do 60 r. ż.) i abstynencja od pokarmów mięsnych (prawnie do 14 lat). W Popielec zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem na: 6.30, 9.00, 17.00, Blizna 16.00. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne.

 

 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek w drodze krzyżowej o 17.00 (Blizna również) i w niedzielę o 11.30 (dla dzieci) oraz w gorzkich żalach w niedziele o 15.00. Po gorzkich żalach bezpośrednio Msza św.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. we wtorek: św. Piotra Damianiego, bpa i dr. Kościoła

 2. w środę: święto Katedry św. Piotra, Apostoła

 3. w czwartek: św. Polikarpa, biskupa i męczennika

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00-17.00.

 

 1. W sobotę o 17.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Za tydzień w niedzielę składka inwestycyjna na wymianę posadzki w kościele. Ostatnio zewnętrzne ławki przed kościołem zostały przeczyszczone i ponownie pomalowane.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Józefitki, które zapoznają nas ze swoim charyzmatem pracy zakonnej oraz zwrócą się do nas o pomoc w remoncie Domu Pomocy Społecznej w Tuchowie, który prowadzą. Będą zbierały ofiary do puszek po każdej Mszy Św.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Faustyny Kowalskiej. O poprowadzenie różańca proszone są Róże: w Popielec o 8.30 bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej, w niedzielę św. Jadwigi Królowej p. Alicji Łępa z Woli Ocieckiej.

 

 1. Warto nabyć czasopisma dla dzieci; Mały Gość i Promyczki oraz Gość Niedzielny.

 

 1. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty. Prosimy kolejne osoby z kolejki na sobotę od 9.00: z WOLI OCIECKIEJ.

 

 1. Intencje Mszy św.