Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

17 października 2020

29 Niedziela Zwykła

18.10.2020

 

 1. Ks. Bp Andrzej Jeż udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Zachęca do uczestnictwa w dni powszednie.

 

 1. Dziś Światowy Dzień Misyjny i patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzień Służby Zdrowia.

 

 1. Bóg zapłać ks. Prał. Markowi Pawełkowi za wygłoszone Słowo Boże, a Parafianom za dzisiejszą składkę przeznaczoną na pomoc misyjną dla ks. Marka.

 

 1. Bóg zapłać Dziewczętom z DSM i s. Lesławie za piękne wtorkowe przedstawienie fatimskie. Ogromne uznanie i podziękowania należą się również Rodzicom Dzieci.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu na 17.00 (Blizna i Wola Ociecka). W piątek od 16.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00; w sobotę wieczorem Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. o. Pio; p. katechetce Marcie wraz z młodzieżą oraz dziewczętom z DSM-u i LSO. Za tydzień (w niedzielę 25 października o 8.30) proszona jest Róża św. Dominika Savio p. Ryszarda Klaczy.

 

 1. Zbiórka aspirantów w piątek po wieczornej Mszy św. Zbiórka lektorów i kandydatów na lektorów również w piątek po wieczornej Mszy św. Zachęcamy chłopców od klas 7 SP do posługi lektora. Trwają zapisy na kurs lektorski do 1 listopada.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- niedziela: święto św. Łukasza Ewangelisty

- w poniedziałek: bł. ks. Jerzego Popiełuszko, prezbitera i męczennika; św. Jana de

Brebeuf, Izaaka Joguesa oraz Towarzyszy, męczenników

oraz św. Pawła od Krzyża, prezbitera

- we wtorek: św. Jana Kantego, prezbitera (patrona ks. Kanonika Jana)

- w czwartek: św. Jana Pawła II, papieża

- w piątek: św. Józefa Bilczewskiego, biskupa i św. Jana Kapistrana, prezbitera

- w sobotę: św. Antoniego Marii Clareta, biskupa

 

 1. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. kan. Jan Gaworczyk. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, zdrowia, wstawiennictwa i opieki Matki Bożej Ocieciej i orędownictwa św. Jana Kantego – Patrona. Msza św. w int. Czcigodnego ks. Solenizanta będzie sprawowana za tydzień w niedzielę o godz. 11.30.

 

 1. Za tydzień składka inwestycyjna . Zbieramy na posadzkę kościoła.

 

 1. Dziękujemy jeszcze raz rodzinie Jemioło za ufundowanie dębu i obelisku. Ks. Prał. Markowi za poświęcenie. Zaś firmie p. Stanisława Idziora „EDEN” z Ostrowa za bezpłatne osadzenie obelisku, a p. Jerzemu Kubasowi za wykonanie konstrukcji wokół dębu (gratis).

 

 1. Dziękujemy Parafianom: Markowi Hals (5 litrów) i Bogusławowi Malikowskiemu (15 litrów) za przekazanie środków dezynfekujących.

 

 1. Kartki z wypominkami można zabrać z bocznych ołtarzy lub ze stolika pod chórem.

 

 1. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożenie ofiar na kwiaty do kościoła. Pani Marcie Gałda z Blizny za ułożenie kwiatów w kościele.

 

 1. Prosimy następnych Parafian z rejonu Koniec Ocieki.

 

 1. Intencje Mszy św.