Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

25 lutego 2023

I Niedziela Wielkiego Postu

26.02.2023

 

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsza składkę inwestycyjną. Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary składane do puszek na remont Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie prowadzony przez Siostry Józefitki. Warto wychodząc z kościoła zatrzymać się również przy stoliczku Sióstr z różnymi propozycjami.

 

 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki 17.00 (Blizna 16.30), w niedziele o 11.30 oraz w gorzkich żalach w niedziele o 15.00. Za udział w tych nabożeństwach Kościół udziela odpustu zupełnego.

 

 1. Zachęcamy do wpisywania się do księgi abstynencji na czas Wielkiego Postu (boczny oł.)

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom bł. Karoliny Kózka i św. Jadwigi Królowej. O poprowadzenie różańca w I sobotę o 16.30 proszona p. Marii Kobos z Kochanówki, w niedzielę Róża Mężów p. Ignacego Kobos z Kochanówki. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po prymarii.

 

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Kandydatów do bierzmowania – młodzież klas VI-VIII zapraszamy w piątek do spowiedzi i na wieczorne nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00-17.00; o 16.30 adoracja w intencji misji św.

 

 1. Wyjazd do chorych w wyznaczonych terminach. Prosimy zgłaszać nowych chorych.

 

 1. W środę na 16.30 zapraszamy do modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące Apostolat Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym.

 

 1. W sobotę o 17.00 Msza św. z liturgią niedzielną. Wcześniej różaniec i rozważanie.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. w środę 1 marca: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

 2. w sobotę: święto św. Kazimierza, królewicza

 

 1. Nasi Parafianie: Marek Halat i Karol Opiela przygotowali plan 3 Ekstremalnych Dróg Krzyżowych (ok. 40 km trasy: niebieska, zielona, żółta – nowa, najtrudniejsza, ). Droga krzyżowa rozpocznie się 17 marca o 19.00 Mszą św. w kościele w Ociece. Szczegóły i zapisy na stronie www.edk.org.pl oraz parafialnej stronie, Facebook-u, plakatach.

 

 1. Za tydzień w sobotę Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej mają formacyjny dzień skupienia w Tarnowie. Otoczmy naszych Panów modlitwą.

 

 1. Warto nabyć czasopisma dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” - marcowy numer, Promyczek i Mały Promyczek. Za tydzień pojawią się baranki i świece na stół wielkanocny.

 

 1. Za tydzień zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

 1. Gmina Ostrów informuje, że w terminie od 27 lutego do 15 kwietna 2023 roku, będą przyjmowane wnioski w ramach II naboru o preferencyjny zakup węgla dla Mieszkańców Gminy Ostrów. Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy na parterze w dni robocze od 8.00-15.30 do 15 kwietnia br.

 

 1. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty. (W0la Ociecka) .

 

 1. Intencje Mszy św.