18 marca 2023

IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023 rok

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego na Dzień Świętości Życia

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę Laetare – Raduj się, Jerozolimo! Przekraczamy połowę Wielkiego Postu! Dziś gorzkie żale o 15.00 (po Msza św.).

1. Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas w środę po nowennie na plebanii.

1. Zapraszamy w piątek do adoracji Najświętszego Sakramentu na 16.00, na 17.00 na drogę krzyżową; w sobotę na 17.00 Mszę św. z liturgią niedzielną.

1. Za tydzień V niedziela Wielkiego Postu: tzw. czarna – zostaną zasłonięte krzyże. To dzień rozpoczęcia rekolekcji świętych. Wszystkich zapraszamy! Program w gablocie ogłoszeń.

1. Zapraszamy do zapisania się do Apostolatu Szczęśliwej Śmierci do księgi, która znajduje się na ołtarzu bocznym św. Józefa. Modlitwy odbywać się będą w II środy każdego miesiąca pół godziny przed wieczorną Mszą Św. (odpust zupełny w urocz. św. Józefa).

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży p. Katarzyny Rudnej. Za tydzień w niedzielę proszona jest o modlitwę Róża bł. Karoliny Kózka p. Zofii Proczek.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i światło oraz zamówione Msze św. Różom: św. Królowej Jadwigi p. Alicji Łępa z Woli Ocieckiej; św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opieli z Kmieci; św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród; bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej; bł. ks. Jerzego Popiełuszki; Róży p. Katarzyny Rudnej; św. Rity p. Józefy Kubas z Blizny; św. Faustyny Kowalskiej p. Urszuli Grabiec z Blizny.

1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NM Panny

2. we czwartek: św. Turybiusza z Mongrovejo, bpa

3. w piątek: Dzień Misjonarzy Męczenników (nasza diec.: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa i s. Czesława Lorek); Narodowy Dzień Życia i Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

4. w sobotę: uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia; Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – księga na bocznym ołtarzu.

Msze św.: 6.30; Blizna 8.00 i 17.00.

1. Bóg zapłać Rodzicom Młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza. Zakupiono 5 stuł z wizerunkiem św. Katarzyny na poszczególne okresy liturgiczne oraz zrobiono klęcznik.

1. do nabycia baranki Caritas i poświęcone świece na stół wielkanocny oraz paschaliki. Czasopisma religijne dla dzieci czekają na nabywców oraz Gość Niedzielny.

1. Składka na ogrzewanie kościoła, prąd i ubezpieczenia wyniosła 14800 zł. (złożono 235 kopert) w tym 7 wpłat na konto parafialne. Blizna 700 zł. (14 kopert). Bóg zapłać! Za tydzień składka inwestycyjna na wymianę posadzki w kościele..

1. Wójt Gminy Ostrów – p. Grzegorz Ożóg oraz radny p. Dominik Kobos zapraszają Mieszkańców Gminy do uczestnictwa w akcji „wspólnego oddawania krwi”, która odbędzie się 26 marca br. w Centrum Kultury w Kamionce w g. 9.00-12.30. Szczegóły na Facebooku i stronach internetowych Gminy Ostrów i parafii.

1. Sołtys Woli Ocieckiej informuje, że zamówione ziemniaki będą do odbioru 24 marca (piątek) w godz. 9.00-10.00. Można jeszcze zamówić.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i kaplicy oraz przekazanie ofiar na kwiaty… Prosimy kolejnych parafian z kolejki na sobotę na godzinę 9.00:

1. Intencje Mszy św…