29 kwietnia 2023

IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza

30.04.2023 rok

1. Dziś po sumie poświęcenie samochodów.

1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na WSD w Tarnowie. Składka inwestycyjna wyniosła 15600 zł. (225 kopert; 8 przelewów).

1. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe, wyjątkowo rano o 6.30 (nie ma wieczorem); zaś od wtorku po Mszy św. o 18.00; w niedziele po Mszy św. o 16.00. Zachęcamy do śpiewania litanii do NM Panny przy kapliczkach, przydrożnych krzyżach, jak również w domach. Dzieci za udział w kościele otrzymają naklejki.

1. W środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski: Msze św. jak w niedzielę; dodatkowo w o 14.00 przy kaplicy w Woli Ocieckiej w int. OSP i ich Rodzin. Z okazji święta św. Floriana (czwartek) składamy Druhom OSP najserdeczniejsze życzenia i wyrazy wdzięczności za ich służbę i posługę przy parafii.

1. Ze względu na środową uroczystość modlitwy Apostolatu Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym odbędą się za tydzień, a Apostolatu Szczęśliwej Śmierci za 2 tygodnie.

1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa i do spowiedzi św. W piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z nabożeństwem w int. misji św. i ks. Marka Pawełka.

1. W sobotę o 17.30 różaniec, rozważanie tajemnicy i Msza św. z liturgii niedzielnej.

1. Wyjazd do chorych we czwartek i piątek.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Faustyny Kowalskiej. O poprowadzenie różańca 3 maja proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej, w I sobotę o 17.30 Róża św. Jadwigi Królowej p. Alicji Łępa z Woli Ocieckiej, a w niedzielę Róża p. Marii Kobos z Kochanówki. Za tydzień po prymarii zmiana tajemnic.

1. W liturgii Kościoła ponadto wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: św. Józefa, rzemieślnika: ODPUST w kaplicy w Bliźnie o 1O.00

2. we wtorek: św. Atanazego, bpa i dok. Kościoła; Dzień Flagi RP (wyeksponujmy flagi)

3. w środę: uroczystość NMP Królowej Polski

1. we czwartek: św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków

2. w piątek: św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

3. w sobotę: święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

1. Warto do biblioteczki domowej nabyć kolejny to Kroniki Parafialnej cz. IV DODATEK.

1. Dziękujemy za piękne tulipany, a s. Elianie za piękne ułożenie.

1. Bóg zapłać p. Lucjanowi Furmanek za wykoszenie strawy wokół kościoła.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. (kolejka w KOCHANÓWCE)

1. Intencje Mszy św…