Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

24 października 2020

30 Niedziela Zwykła

25.10.2020

 

 1. W kościołach, w których data poświęcenia jest nieznana – dziś Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Nasz kościół został konsekrowany 11.06.1910 roku przez bp Leona Wałęgę. Ta data będzie uroczyście świętowana.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie na 17.00 (Blizna i Wola Ociecka). W piątek od 16.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu; w sobotę wieczorem Msza św. z liturgii niedzielnej (z 1 XI).

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Dominika Savio, DSM, LSO, uczniom. O poprowadzenie różańca za tydzień (1 listopada o 8.30) proszona jest Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

 1. W liturgii Kościoła we środę obchodzić będziemy święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

 

 1. Za tydzień w niedzielę: Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w niedzielę za wyjątkiem Mszy św. popołudniowej, która będzie o 14.00 na cmentarzu. Składka z 14.00 przeznaczona będzie na wywóz śmieci.

 

 1. We Wszystkich Świętych na cmentarzu (1 listopada) przeprowadzona będzie zbiórka do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie przed Mszami św., a w piątek od 16.00.

 

 1. Pamiętajmy o zapaleniu znicza, modlitwie przy pomniku ks. Proboszczów Ocieki, Sióstr Zakonnych i kryptach zmarłych hrabiów - dobrodziejów Ocieki. Bóg zapłać Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za wykonanie stroików i ozdobienie grobów kapłańskich, Sióstr Zakonnych, krypty hrabiów i grobu partyzanta.

 

 1. Ze względu na pandemię nie będzie za tydzień zmiany tajemnic różańcowych.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Ks. Marek bardzo dziękuje za składkę na misje, która wyniosła 4200 zł. i 900 zł. ze skrzynki misyjnej.

 

 1. Dla uczniów szkół podstawowych jest do nabycia „Mały Gość Niedzielny” (nr XI; 5 zł.) Zaś w Gościu Niedzielnym jest 2-stronicowy artykuł o naszej Matce Bożej Jagodnej.

 

 1. Od 1 września do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny (jest obowiązkowy). Spis można dokonać przez Internet (spis rolny.gov.pl) lub poprzez wywiad telefoniczny (222799999).

 

 1. Zebrano 299 podpisów pod projekt ustawy „STOP LGBT”. Jutro zostaną wysłane.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty. Kolejka jest w Końcu Ocieki.

 

 1. Intencje Mszy św.