13 maja 2023

VI Niedziela Wielkanocna

14.05.2023 rok

1. Dziś w naszej Parafii przeżywamy dzień I Komunii Świętej dzieci z klas III. Otoczmy je nasza modlitwą.

Zaś nasza diecezja dziękuje Panu Bogu za 50-letnią obecność w Kongo i posługę tarnowskich misjonarzy w 12 krajach świata. Warto zobaczyć krótki filmik o misjach…

1. Od niedzieli do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Procesje błagalne codziennie o 18.00: w poniedziałek do figury Matki Bożej w stronę Woli Ocieckiej, we wtorek do krzyża na Kmieciach (za p. Bezara, koło p. Ofiara), a w środę do krzyża cmentarnego przy stadionie. Prosimy o przystrojenie krzyży kwiatami ogrodowymi. W czasie procesji nabożeństwo majowe, a po procesji Msza św.

1. Apostolat Szczęśliwej Śmierci zapraszamy do modlitwy w środę na 17.15.

1. W Szkole Podstawowej odbędzie się Dzień Patrona Szkoły św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. odbędzie się przy pomniku w piątek (19 maja) o 9.10, na którą zaproszeni są miejscowi mieszkańcy.

1. W piątek od 17.00-18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W ramach adoracji rozpoczęcie nowenny do Ducha Św. przed uroczystością Zesłania, nabożeństwo majowe i Msza św. Spowiedź uczniów klas IV przed uroczystością Rocznicy I Komunii Św.

1. W sobotę Msza św. o 18.00 z liturgią niedzielną.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży Mężów św. Stanisława. Za tydzień proszona jest Róża bł. ks. Michała Sopoćki p. Marii Osucha z Zarzecza.

1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: św. Zofię

2. we wtorek: święto św. Andrzeja Boboli, prez.. i męcz., patrona Polski

3. w czwartek: św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera i św. Jana I pap. i męcz.

4. w sobotę: św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

1. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rocznica I Komunii Św. Dzieci z klas IV. S.P. o godz. 11.30.

1. Bóg zapłać Parafianom za wyplewienie „ogrodu Maryjnego” wokół kościoła (była spora grupa Osób), a p. Ewelinie Nogaj i jej tacie Adamowi Wiącek za dosadzenie kolejnych sadzonek. Bóg zapłać rodzicom dzieci I Komunijnych za pomoc w porządkowaniu kościoła.

1. Ołtarze na Boże Ciało: o przygotowanie proszeni są Parafianie:

I ołtarz – Wola Ociecka domy przy drodze lewa strona (patrząc od Kościoła) do połowy

II ołtarz – Wola Ociecka domy przy drodze lewa strona od połowy do końca

III ołtarz – Wola Ociecka domy przy drodze prawa strona (patrząc od Kościoła) od p. Niewiadomskich do połowy

IV ołtarz – Wola Ociecka domy przy drodze prawa strona od połowy do końca

Łąki w głębi i domy koło szkoły – za rok.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty. Kolejka: KOCHANÓWKA