20 maja 2023

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

/VII Niedziela Wielkanocna/

21.05.2023 rok

1. Dziś bezpośrednio po Mszy św. o 9.00 i 11.30 nasi Parafianie przedstawią Misterium o Zmartwychwstaniu w reżyserii s. Lesławy. Zapraszamy.

1. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Na to święto udekorujmy kościół, kaplice i domostwa, starym zwyczajem, gałązkami brzozy.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe.

1. Bóg zapłać rodzicom Dzieci I Komunijnych za dar ołtarza – piękny eucharystyczny ornat.

1. W piątek o 11.00 uroczyste poświęcenie pomnika bohaterów-rodaków Armii Andersa, które dokona ks. Bp Stanisław Salaterski. Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. Wszystkich Parafian zapraszamy na tę uroczystość. Dla uczestników i gości jest udzielona dyspensa przy poczęstunku.

1. W piątek od 17.00-18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a w sobotę o 18.00 Msza św. z liturią niedzielną.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. ks. Michała Sopoćki i Apostolatowi Szczęśliwej Śmierci za środową modlitwę. Za tydzień proszona jest Róża p. Katarzyny Rudnej.

1. Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dębickich, które posługują w naszej parafii, zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe budowy nowego domu w Żabnie dla chorych Sióstr (20 osób) oraz dziennego pobytu 30 seniorów. Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. nasze Siostry będą zbierać ofiary do puszek na ten cel. Plan budynku umieszczony jest w gablocie.

1. Siostra Lesława organizuje wycieczkę rowerową z okazji Dnia Dziecka do Blizny na grilla w najbliższą sobotę o godz. 9.30. Wyjazd spod kościoła. Prośba, aby rodzice wypisali zgodę dzieciom. Zgłoszenia do Siostry.

1. W tym roku za ołtarze na Boże Ciało odpowiedzialni są Parafianie z Woli Ocieckiej - domy przy drodze Mieleckiej na całej długości do malowanej kładki przy kanale (od p. Ciołek do p. Ignac) po obu stronach.

1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: św. Rity z Casciipoświęcenie róż w Bliźnie po Mszy św. o 8.00

2. w środę: NMP Wspomożycielki Wiernych; dzień modlitw za Kościół w Chinach

3. w czwartek: św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII pap. i św. Magdaleny de Pazzi

4. w piątek: św. Filipa Nerii i Dzień Matki

5. w sobotę: św. Augustyna z Canterbury i św. Pawła VI pap.

1. Za tydzień składka inwestycyjna.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła. Kolejka: KOCHANÓWKA.