Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

27 maja 2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

/VIII Niedziela Wielkanocy/

28.05.2023 rok

 

 

 1. Dziś za śpiew „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny.

 

 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjna i ofiary składane do puszek jako pomoc Siostrom w budowie domu seniora w Żabnie.

 

 1. Bóg zapłać za przygotowanie uroczystości poświęcenia pomnika Bohaterom – Rodakom walczącym pod Monte Cassino. Ks. Mariuszowi i LSO; pocztom sztandarowym i OSP, IPN za ufundowanie granitowych tablic, naszym radnym i p. Wójtowi za pozyskanie sponsorów. Bóg zapłać Siostrom zakonnym, chórowi parafialnemu, naszym Szkołom, Dyrekcjom, nauczycielom za umożliwienie obecności uczniów na uroczystości, Uczniom SP w Ociece za przygotowanie pięknego i wymownego występu, pracownikom GOK, Paniom w kuchni ze SP w Ociece za przygotowanie posiłku, KGW z Ocieki i Paniom za przygotowanie smacznej grochówki; Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Szczególne podziękowania kieruję do naszych parafian-radnych: p. Rafała Nędzy, Bogusława Malikowskiego i Sławomira Bezara za ogrom zaangażowania, prace i koordynacje imprezy. Bóg zapłać Parafianom za udział i wszelkie zaangażowanie!

 

 1. Jutro II dzień Zielonych Świąt: święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 6.30, 9.00, 18.00. Blizna 8.00. Zapraszamy! Pogrzeb o 15.00 +Grażyny Ferfeckiej. A w Padwi Narodowej o 13.00 mamy ks. Sylwestra Krużla.

 

 1. Za tydzień w niedzielę na sumie Mszę św. prymicyjną i kazanie wygłosi ks. Michał Pajor – mój rodak i krewny. Udzieli prymicyjnego błogosławieństwa z odpustem zupełnym.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży p. Katarzyny Rudnej. O poprowadzenie różańca jutro o 8.30 proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zofii Proczek, w I sobotę o 17.30 Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza, a w niedzielę Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opiela z Kmieci.

 

 1. Od jutra rozpoczynamy w liturgii okres zwykły. Kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej. Ponadto wspominać będziemy:

 1. dziś: bł. Stefana kard. Wyszyńskiego

 2. w środę: święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

 3. w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; I czwartek; rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych po rannej Mszy św.

 4. w piątek: św. Marcelina i Piotra i I piątek; adoracja od 17.00 do 18.00.

 5. w sobotę: św. Karola Lwangi i Towarzyszy; I sobota

 6. w niedzielę: uroczystość Najświętszej Trójcy Świętej

 

 1. Wyjazdy do chorych przed I piątkiem w tradycyjnych terminach.

 

 1. Zbiórka ministrantów w piątek po wieczornej Mszy św.

 

 1. W sobotę Msza św. w remizie OSP z okazji poświęcenia wyremontowanego budynku strażackiego.

 

 1. Organizowana jest przez ks. Mariusza wycieczka dla ministrantów i lektorów w Bieszczady dnia 17 czerwca (przejazd kolejką i drezynami, czas wolny nad Soliną). Prosimy rodziców o wypełnienie i podpisanie zgody do 3 czerwca.

 

 1. W ostatni weekend września 22-24 zaplanowano pielgrzymkę wschodnia granicą Polski (Sanktuarium MB Jagodnej w Krasnobrodzie, MB Kodeńska, Sanktuarium w Pratulinie, cerkiew w Grabarce, Sokółka – cud Eucharystyczny, Zuzela – miejsce narodzin Prymasa Wyszyńskiego i inne atrakcje i niespodzianki. Zapisy u ks. Mariusza.

 

 1. Do nabycia dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i książki o misjach naszej diecezji.

 

 1. Dziękujemy za ścięcie i udekorowanie brzózkami terenu kościelnego panom: Markowi Hals, Janowi Ochabowi i Eugeniuszowi Cyran, a p. Lucjanowi Furmanek za skoszenie trawy wokół kościoła.

 2. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: KOCHANÓWKA.