03 czerwca 2023

Niedziela Trójcy Świętej

4.06.2023 rok

1. Dziś „zmianka” po sumie.

1. Pogrzeb śp. Janiny Nędza z Woli Ocieckiej - dziś o 14.30 (14.00 różaniec)

1. Dzisiejszą uroczystością kończy się obowiązkowy czas Komunii św. wielkanocnej.

1. Parafia Rzochów zaprasza dziś na festyn z okazji dnia dziecka od 14.00.

1. Apostolat Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym zapraszamy w środę na 17.30.

1. W czwartek - Boże Ciało – święto obowiązkowe. Msze św.: 7.00, Blizna 8.00, 9.00 z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy i o 16.00 z procesją! Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie Chór Parafialny, scholę „Madre di Dio”, Druhów Strażaków, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, LSO, DSM, dziewczęta niosące poduszki, dzieci I Komunijne, osoby do feretronów i chorągwi. Za pobożne udział w procesji można zyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami). Składka na hospicja i cele charytatywne.

1. W Oktawie Bożego Ciała procesje będą rano (po Mszy św. o 6.30) i wieczorem (po Mszy św. 18.00). W niedzielę po sumie o 11.30 i 16.00.

1. Ponadto w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: św. Bonifacego, bpa i męczennika

2. we wtorek: św. Norberta, bpa

3. w środę: bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika

4. w piątek: św. Efrema, diakona i doktora Kościoła

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom: bł. Karoliny Kózka, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Młodzieżowej Grupie Misyjnej za prowadzenie adoracji w I piątek. O prowadzenie różańca proszone są Róże: w Boże Ciało Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród, w niedzielę Róża bł. Stefana kard. Wyszyńskiego p. Marka Hals.

1. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 13600 zł. (214 kopert i 10 przelewów). Prace przy posadzce rusza po Bożym Ciele. Bóg zapłać również za indywidualne ofiary na renowacje głównego ołtarza: `3 tyś., 1 tyś. i 500 zł.

1. Siostry Zakonne dziękują za złożone ofiary do puszek na budowę domu seniora w Żabnie: 3573 zł.

1. 11 czerwca (w niedzielę)przypada rocznica konsekracji naszego kościoła dokonana przez bpa Leona Wałęgę w 1910 roku (za proboszcza ks. Józefa Piechowicza).

1. Za tydzień w niedzielę na 11.30 zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. i procesje.

1. Za tydzień zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. Dla dzieci jest do nabycia: „Mały Gość Niedzielny” oraz Promyczki (po 6 zł.)

1. Bóg zapłać Krzysztofowi Ochabowi – lektorowi za odnowienie starej, mosiężnej kadzielnicy i naprawienie uszkodzonych elementów. P. Lucjanowi Furmanek za remont kosiarki-ciągnika i prace przy koszeniu trawy. Panu Markowi Hals za podlewanie ogrodu maryjnego.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka w ZAGRODACH od p. Boś.

1. Intencje Mszy św… i adoracja