10 czerwca 2023

10 Niedziela Zwykła

11.06.2023 rok

1. Bóg zapłać Parafianom z Woli Ocieckiej mieszkającym przy głównej drodze za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało i wszystkim uczestnikom uroczystej procesji. Bóg zapłać szczególnie: Siostrom Zakonnym, Panom Szafarzom Najświętszego Sakramentu, Druhom Strażakom, Chórowi Parafialnemu, Zespołowi „Madre di Dio”, Osobom niosącym feretrony i chorągwie, DSM, LSO, Dzieciom I Komunijnym, Dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami i ich Rodzicom; dzieciom niosącym poduszeczki z wizerunkami świętych i małe feretrony. Trwa jeszcze Oktawa Bożego Ciała i procesje eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą do piątku włącznie: rano po Mszy św. o 6.30 i wieczorem po Mszy św. o 18.00.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane do puszek na Uniwersytet Papieski JP II. Składka inwestycyjna w kaplicy w Bliźnie wyniosła 710 zł. (w tym złożono 8 kopert na kwotę 360 zł.).

1. We wtorek przypada 13 czerwca. Zapraszamy na 17.30 na różaniec fatimski, o 18.00 Msza św. i procesja eucharystyczna.

1. Apostolat Szczęśliwej Śmierci zaprasza chętnych do modlitwy za konających i umierających w środę na 17.00 (koronka i różaniec).

1. Osoby z Parafialnego Oddziału Caritas zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornym nabożeństwie.

1. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków na Mszy św. o 6.30 i 18.00; w kaplicy w Bliźnie o 17.00. Na dzieci będą czekały różnorodne cukierki.

1. Egzamin młodzieży klas 7 z wiedzy religijnej w piątek o 15.30. Zapraszamy młodzież z rodzicami.

1. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Tradycyjnie procesje po rannej i o 18.00. Można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia (pod zwykłymi warunkami). Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Od 17.00-18.00 adoracja, a potem procesja i Msza św..

1. W sobotę będziemy czcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O 18.00 Msza św. niedzielna.

1. Wyjazd LSO na wycieczkę w Bieszczady w sobotę o 6.30 spod kościoła. Zaś wyjazd rowerami Dziewcząt z DSM-u na spotkanie do Pustkowa-Wsi również w sobotę o 9.00 spod kościoła.

1. Za tydzień w niedziele przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Rodziny.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom św. o Pio i bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. Za tydzień proszona jest Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

1. Ponadto w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: bł. ks. Romana Sitki i Towarzyszy, męczenników

2. we wtorek: św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

3. w środę: bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.

4. w sobotę: św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

1. Dla dzieci są do nabycia czasopisma religijne. W Gości Niedzielnym zamieszczony jest obszerny artykuł o poświęceniu pomnika żołnierzy armii gen. Andersa.

1. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane go kościoła. Bóg zapłać p. Lucjanowi Furmanek za wykoszenie trawy wokół kościoła.

1. Urząd Gminy w Ostrowie informuje o możliwości uzyskania dotacji na usuwanie azbestu. Zgłoszenia w gminie do 19. czerwca.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: ZAGRODY.