17 czerwca 2023

18.06.2023 rok

1. W piątek, w ur. NSP Jezusa, rozpoczęto prace remontowe w naszej świątyni. Ołtarz główny, bardzo zniszczony i zjedzony przez korniki, poszedł do renowacji. Wymiana płytek rozpocznie się od prezbiterium i zakrystii. Otoczmy tą ważną naszą inwestycję modlitwą i troską. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

1. Dziś przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny.

1. Bóg zapłać jeszcze raz za liczny udział w procesjach eucharystycznych w czasie Oktawy Bożego Ciała i obecność sporej grupy dzieci.

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po rannej Mszy św.

1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o 8.00. Zapraszamy uczniów naszych szkół wraz z rodzicami i wychowawcami.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a Apostolatowi Szczęśliwej Śmierci za środową modlitwę. Za tydzień proszona jest Róża św. Rity p. Lidii Nędza z Kmieci.

1. Ponadto w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: św. Romualda, opata

2. w środę: św. Alojzego Gonzagę, zakonnika

3. w czwartek: św. Paulina z Noli, bpa, św. Jana Fishera bpa i Tomasza Morea, męczenników

4. w piątek: Dzień Ojca

5. w sobotę: uroczystość św. Jana Chrzciciela

1. Dla dzieci są do nabycia: nowy „Mały Gość Niedzielny”. Jest również Gość Niedzielny.

1. Msza św. na cmentarzu w następną niedzielę (25 czerwca) o godz. 16.00. Składkę z cmentarza przeznaczona będzie na czyszczenie i odnowienie kolejnych przęseł ogrodzenia cmentarza (30 sztuk; mamy 10 tyś. z Gminy, 3 tyś. za gadżetów).

1. Bóg zapłać za troskę o ogród maryjny p. Ewelinie Nogaj, a p. Lucjanowi Furmanek za zamontowanie solidniejszych uchwytów podtrzymujących klony.

1. Za 2 tygodnie odbędzie się odpust ku czci Matki Bożej Jagodnej, na którym oby nie zabrakło smacznych jagodzianek. Dlatego prośba do Parafianek dobrej woli, chętnych Osób, Kół Gospodyń w Bliźnie, Woli Ocieckiej i Ocieki o włączenie się w to szlachetne dzieło przez upieczenie ciasta jagodowego. Akcję koordynuje Parafialny Oddział Caritas pod kierunkiem p. Janiny Opiela z Woli Ocieckiej. (cel: ubogacenie odpustowego stołu i pomoc potrzebującym w parafii)

1. Radni i Sołtys Sołectwa Ocieka oraz Wójt Gminy Ostrów zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 25.06.2023 (tj. niedziela) o godz. 12.45 w Szkole Podstawowej w Ociece.

1. Przewodnik Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy zaprasza do udziału w tegorocznej pielgrzymce. Spotkanie odbędzie się 30 lipca w Pustkowie-Osiedlu o 18.00 (Msza św., a potem spotkanie). Koszt 200 zł. (druga osoba 150 zł, dziecko 75 zł.)

1. Dziękujemy za kwiaty ogrodowe ofiarowane go kościoła i prosimy o więcej, pomimo prac w kościele.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: ZAGRODY.

1. Intencje Mszy św…