Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

17 czerwca 2023

11 Niedziela Zwykła

18.06.2023 rok

 

 

 1. W piątek, w ur. NSP Jezusa, rozpoczęto prace remontowe w naszej świątyni. Ołtarz główny, bardzo zniszczony i zjedzony przez korniki, poszedł do renowacji. Wymiana płytek rozpocznie się od prezbiterium i zakrystii. Otoczmy tą ważną naszą inwestycję modlitwą i troską. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

 

 1. Dziś przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny.

 

 1. Bóg zapłać jeszcze raz za liczny udział w procesjach eucharystycznych w czasie Oktawy Bożego Ciała i obecność sporej grupy dzieci.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po rannej Mszy św.

 

 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o 8.00. Zapraszamy uczniów naszych szkół wraz z rodzicami i wychowawcami.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a Apostolatowi Szczęśliwej Śmierci za środową modlitwę. Za tydzień proszona jest Róża św. Rity p. Lidii Nędza z Kmieci.

 

 1. Ponadto w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: św. Romualda, opata

 2. w środę: św. Alojzego Gonzagę, zakonnika

 3. w czwartek: św. Paulina z Noli, bpa, św. Jana Fishera bpa i Tomasza Morea, męczenników

 4. w piątek: Dzień Ojca

 5. w sobotę: uroczystość św. Jana Chrzciciela

 

 1. Dla dzieci są do nabycia: nowy „Mały Gość Niedzielny”. Jest również Gość Niedzielny.

 

 

 1. Msza św. na cmentarzu w następną niedzielę (25 czerwca) o godz. 16.00. Składkę z cmentarza przeznaczona będzie na czyszczenie i odnowienie kolejnych przęseł ogrodzenia cmentarza (30 sztuk; mamy 10 tyś. z Gminy, 3 tyś. za gadżetów).

 

 1. Bóg zapłać za troskę o ogród maryjny p. Ewelinie Nogaj, a p. Lucjanowi Furmanek za zamontowanie solidniejszych uchwytów podtrzymujących klony.

 

 

 1. Za 2 tygodnie odbędzie się odpust ku czci Matki Bożej Jagodnej, na którym oby nie zabrakło smacznych jagodzianek. Dlatego prośba do Parafianek dobrej woli, chętnych Osób, Kół Gospodyń w Bliźnie, Woli Ocieckiej i Ocieki o włączenie się w to szlachetne dzieło przez upieczenie ciasta jagodowego. Akcję koordynuje Parafialny Oddział Caritas pod kierunkiem p. Janiny Opiela z Woli Ocieckiej. (cel: ubogacenie odpustowego stołu i pomoc potrzebującym w parafii)

 

 1. Radni i Sołtys Sołectwa Ocieka oraz Wójt Gminy Ostrów zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 25.06.2023 (tj. niedziela) o godz. 12.45 w Szkole Podstawowej w Ociece.

 

 

 1. Przewodnik Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy zaprasza do udziału w tegorocznej pielgrzymce. Spotkanie odbędzie się 30 lipca w Pustkowie-Osiedlu o 18.00 (Msza św., a potem spotkanie). Koszt 200 zł. (druga osoba 150 zł, dziecko 75 zł.)

 

 1. Dziękujemy za kwiaty ogrodowe ofiarowane go kościoła i prosimy o więcej, pomimo prac w kościele.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: ZAGRODY.

 

 

 

 1. Intencje Mszy św…