Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

25 czerwca 2023

12 Niedziele Zwykła

25.06.2023 rok

 

 

 1. Dziś Msza św. na cmentarzu z modlitwą za zmarłych o 16.00. Będąc drugi raz na Mszy św. na cmentarzu można przyjąć Komunię Św.

 

 1. Dziś również zebranie sołeckie o 12.45 w szkole w Ociece.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną (na wymianę posadzki w kościele).

 

 1. We czwartek (29 czerwca) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30, 9.00, Blizna 8.00 i 18.00. Składka do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze). Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. papieża Franciszka i w int. Kościoła Św..

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca lipca. O 17.30 różaniec wynagradzający i Msza św. z liturgią niedzielną. W sobotę spowiedź przed odpustem: od 15.00 do 17.30 (przerwa od 16.00 do 16.45).

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Rity. W ur. św. Piotra i Pawła (w czwartek o 8.30) proszona jest Róża św. Królowej Jadwigi p. Alicji Łępa z Woli Ocieckiej, w I sobotę o 17.30 Róża bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej, a w niedzielę Róża św. s. Faustyny Kowalskiej p. Agaty Borowiec z Woli Ocieckiej. Zmianka za tydzień na sumie.

 

 1. Za tydzień będziemy przeżywać odpust ku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, zwany Matki Bożej Jagodnej. Zapraszamy szczególnie na uroczystą sumę na 11.30 z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału w procesji Druhów Strażaków, chór, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, LSO, DSM, dziewczęta niosące poduszki, dzieci I Komunijne, osoby do feretronów i chorągwi. Kazania wygłosi ks. Paweł Kasperowicz – doktorant prawa kanonicznego.

 

 1. W czasie odpustu parafialnego po każdej Mszy św. Osoby z Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzały „jagodzianki” (wypieki z jagodami - ofiara 25 zł.). Przygotowanie paczek z wypiekami w sobotę w remizie OSP od 14.00. Zachęcamy Gospodynie do włączenia się w te szlachetną akcję Caritas, a wszystkich Parafian do nabycia i kosztowania!

 

 1. Na pielgrzymkę wschodnią granicą Polski jest jeszcze dodatkowo 10 miejsc. Można się zapisać do końca lipca w zakrystii podając PESEL i adres. Koszt 580 zł.

 

 1. W liturgii Kościoła ponadto wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera

 2. we wtorek: św. Cyryla Aleksandryjskiego

 3. w środę: św. Ireneusza, biskupa i męczennika

 4. w czwartek: św. Piotra i Pawła

 5. piątek: św. Męczenników Kościoła rzymskiego

 6. w sobotę: św. Ottona, biskupa

 7. w niedzielę: święto NMP Tuchowskiej

 

 

 

 1. W środę w oktawie Bożego Ciała piorun uderzył w kościół i popsuł radio. Nasi Parafianie zamówili części i radio będzie naprawione Proszę o cierpliwość.

 

 1. Bóg zapłać za ofiarowane ogrodowe kwiaty do kościoła. Dziękujemy p. Lucjanowi Furmankowi za wykoszenie trawy. P. Józefowi Podjasek za udostępnienie sali na części ołtarzowe i pomoc w przenoszeniu elementów. S. Elianie za ogrom prac wykonanych w kościele w ostatnich dniach. Panu Idziorowi z firmy Eden za bezpłatną obróbkę marmurowej menzy ołtarza głównego.

 

 

 1. Na środę na 9.00 zapraszam Parafian dobrej woli do plewienia ogrodu maryjnego.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka w ZAGRODACH.