Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

08 lipca 2023

14 Niedziela Zwykła

9.07.2023

 

 1. Trwają prace przy osuszaniu fundamentów prezbiterium i zakrystii naszego kościoła. Łaskami słynący obraz Matki Bożej Jagodnej został oddany do renowacji i konserwacji. Jest bardzo zniszczony. Bóg zapłać 2. rodzinom za ofiarę 2 tyś. zł. i 1 tyś. na odnowienie ołtarza głównego.

 

 1. Bóg zapłać tym wszystkim którzy zaangażowali sie w przygotowanie i obchód uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Jagodnej: Siostrom Zakonnym, Chórowi Parafialnemu, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Druhom Strażakom wraz z pocztami sztandarowymi, LSO, DSM, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziewczętom niosącym poduszki, dzieciom I Komunijnym, osobom niosącym feretrony i chorągwie.

 

 1. Szczególne podziękowania należą się Osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Bliźnie, Ociece, Woli Ocieckiej, Woluntariuszom za upieczenie, spakowanie i rozprowadzenie „jagodzianek” w czasie Odpustu. Bóg zapłać rodzinie Skowrońskich z Młyna za mąkę za wypieki, a p. Janinie Opieli - przewodniczącej Caritas za koordynację akcji charytatywnej. Przygotowano 348 paczek. Bóg zapłać Parafianom i Pielgrzymom za nabycie paczek i składane ofiary, które zasiliły konto Parafialnego Oddziału Caritas.

 

 1. We wtorek nasz parafia będzie gościć Młodzież Pielgrzymki Trzeźwościowej z Warszawy do Miejsca Piastowego: ok. 80 osób; o 15.oo modlitwa w kościele i poczęstunek w remizie przygotowany przez Panie z KGW z Ocieki (pod egidą p. Elżbiety Marszałek-Serafin). Gdyby ktoś miał wolę dołożenia się do kosztów, może przekazać ofiarę Paniom z KGW, wrzucić w kopercie na tacę albo do skarbony św. Michała Archanioła. 5 sierpnia przybędzie na śniadanie pielgrzymka Rzeszowska ok. 800 osób. Poczęstunek przygotowywany będzie w szkole.

 

 1. Apostolat Szczęśliwej Śmierci zapraszamy do modlitwy we środę od 17.00.

 

 1. W czwartek – 13 lipca –nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00 (z lampionami).

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00.

 

 1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży p. Marii Kobos z Kochanówki. Za tydzień proszona jest Róża Mężów św. Stanisława p. Ignacego Kobosa z Kochanówki.

 

 1. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- we wtorek: święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

- w środę: św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

- w czwartek: świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników i patronów diecezji

- w piątek: św. Kamila de Lellis, prezbitera i św. Henryka

- w sobotę: św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła

- w niedzielę: Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Szkaplerznej)

 

 1. Za tydzień w niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. W Bliźnie w czasie składki inwest. tydzień temu złożono 880 zł. (w tym 12 kopert).

 

 1. Dla dzieci są nowe numery: „Promyczka” i „Małego Promyczka”.

 

 1. Sołtys, Radny sołectwa Wola Ociecka i Wójt Gminy Ostrów zapraszają na zebranie wiejskie 16 lipca w remizie OSP, tj. w niedzielę (sprawozdanie, plany, wnioski).

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię, przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła. Prosimy następnych Parafian z ZAGRÓD.

 

 1. Intencje Mszy św.