Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

29 lipca 2023

17 Niedziela zwykła

30.07.2023

 1. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ocieckiej w środę oraz na adorację i koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek na godz. 17.00

 2. Msze święte codziennie rano o godz. 6.30

popołudniu o godz. 18.00 w poniedziałek, środę, piątek

W Bliźnie poniedziałek, sobota godz.8.00 w środę o godz. 17.00

 1. W sobotę o godz. 18.00 Msza z formularza niedzielnego.

 2. W tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek św. Ignacego z Loyoli

Wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego

Piątek św. Jana Marii Vianneya patrona proboszczów.

 1. Bóg zapłać Róży P. Katarzyny Rudnej za modlitwę różańcową. Za tydzień w niedzielę prosimy Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus P. Zofii Opiela z Sadykrza. W pierwszą sobotę sierpnia prosimy o odmówienie różańca Różę bł. Karoliny Kózka P Zofii Proczek z Ocieki.

 2. W środę zapraszamy wraz z Apostolatem Dusz w czyśćcu cierpiących na godz. 17.30 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.

 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed Mszą św poranną i wieczorną. Zapraszamy na nabożeństwa pierwszego piątku . W pierwszą sobotę o godz. 17.30 różaniec, rozmyślanie i Msza św.

 4. Wyjazd do chorych.

Środa godz.13.00 Ocieka - Sadykierz, Kmiecie, Zagrody, Zarzecze
Czwartek godz. 13.00 Chorzy Ks. Wikariusza
Piątek godz. 9.00 – Blizna i Wola Ociecka.

 1. Zachęcamy do lektury pracy katolickiej dla dzieci i dorosłych.

 2. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia możemy zyskać odpust zupełny tzw Porcjunkuli. Ofiarować go możemy z a zmarłych lub za siebie. ( warunki odpustu zupełnego: nawiedzenie kościoła, Ojcze nasz…. Wierzę w Boga… spowiedź sakramentalna, Komunia św, modlitwa w intencjach Papieża)

 3. Do 6 sierpnia trwają zapisy na parafialną Pielgrzymkę wschodnią granicą Polski do Sokółki. Wpłaty uruchomimy od pierwszej niedzieli września 23-24. Koszt 580 zł.

 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na wymianę posadzki w kościele. W Bliźnie za tydzień składka inwestycyjna.

 5. 5 sierpnia ( sobota) będziemy gościć pielgrzymów Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki. Msz św na stadionie w Ociece o godz. 9.00 Będę bardzo wdzięczny za wszelką okazaną pomoc w przygotowaniu gościny. Młodzież także zapraszamy do pomocy w sobotnim zorganizowaniu posiłku.

 6. Dzisiaj o godz.19.00 w parafii Pustków Osiedle spotkanie przedpielgrzymkowe.

 7. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię osobom… oraz za złożone ofiary na kwiaty. Kolejka zaczyna się od Kmieci od mostu w sobotę na godz. 9.00.

 8. Na pamiątkę poświęcenia pomnika żołnierzy Andersa zostały przygotowane kubki z nadrukiem. Koszt kubka to 20 zł. Zachęcamy do nabywania tej pamiątki.

 9. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ociece zwraca się z wielką prośbą do osób korzystających z placu zabaw o zachowanie porządku i czystości tego miejsca. Zaprasza równocześnie do korzystania z tego miejsca. Dbajmy o wspólne dobro.

 10. Intencje Mszy św.