Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

05 sierpnia 2023

18 Niedziela zwykła

06.08.2023

W liturgii obchodzimy dzisiaj Święto Objawienia Pańskiego

 1. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ocieckiej w środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę przed popołudniową Mszą św. Zapraszamy.

 2. Msze święte codziennie rano o godz. 6.30

popołudniu o godz. 18.00 w poniedziałek, środę, piątek

W Bliźnie poniedziałek, sobota godz.8.00 w środę o godz. 17.00

 1. W sobotę o godz. 18.00 Msza z formularza niedzielnego.

 2. W tym tygodniu wspominamy:

Wtorek św. Dominika prezbitera

Środa św. Teresa Benedykta od Krzyża dziewica i męczennica patronka Europy

Czwartek św. Wawrzyńca diakona męczennika

Piątek św. Klary dziewicy

 1. Bóg zapłać Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus P. Zofii Opiela z Sadykrza, oraz Róży bł. Karoliny Kózka P Zofii Proczek z Ocieki za modlitwę w minionym tygodniu o modlitwę różańcową w niedzielę prosimy Różę św. Katarzyny Aleksandryjskiej P. Danuty Opiela z Ocieki - Kmieci

 2. W środę zapraszamy na godz. 17.00 na modlitwę wraz z Apostolatem Szczęśliwej śmierci.

 3. Zachęcamy do lektury pracy katolickiej dla dzieci i dorosłych.

 4. Przypominamy, że do dnia dzisiejszego trwają zapisy na parafialną Pielgrzymkę wschodnią granicą Polski do Sokółki. Wpłaty uruchomimy od pierwszej niedzieli września 23-24. Koszt 580 zł.

 5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za prywatnie złożone ofiary na renowację obrazu MB Ocieckiej oraz na nową posadzkę. Składka inwestycyjna w sierpniu wyniosła 15.900 zł, złożono 241 kopert. Bóg zapłać za hojność serca.

 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy poprzez ofiary pieniężne ( 1030 zł) oraz przygotowanie posiłku i słodkości w iście staropolski sposób ugościli pielgrzymów. Bóg zapłać Caritas parafialnemu za złożone 500 zł oraz upieczone ciasto. Bóg zapłać młodzieży za pomoc w przygotowaniu posiłku.

 7. W niedzielę 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie odbędzie się na wieczornej Mszy św. Prosimy przynieść lampiony na procesję światła. Lampiony będzie można nabyć w kościele.

 8. W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 9. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię osobom… oraz za złożone ofiary na kwiaty. Kolejka ciąg dalszy Kmiecie w sobotę na godz. 9.00. Dziękujemy serdecznie za piękne słoneczniki.

 10. Na pamiątkę poświęcenia pomnika żołnierzy Andersa zostały przygotowane kubki z nadrukiem. Koszt kubka to 20 zł. Zachęcamy do nabywania tej pamiątki.

 11. Dzisiaj o godzinie 13.30 różaniec a po nim Msza pogrzebowa za + Marię Surman. Msza o godz. 16.00 zostanie odwołana. Proszę o powiadomienie parafian..

 12. Intencje Mszy św.