Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

12 sierpnia 2023

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08. 2023

 

 1. Dziś nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o 16.00. (różaniec i procesja z figurą). Zapraszamy!

 

 1. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych przez cały miesiąc sierpień.

 

 1. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi – Matki Bożej Zielnej (święto obowiązkowe). Msze św. tak jak w niedzielę (7.00;9.00;11.30;16.00; Blizna 10.15). Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów, a na sumie uroczyste parafialne dożynki z wieńcami żniwnymi i modlitwą w intencji rolników. Z zapałem i kreatywnie podejdźmy do wykonania wieńców i bukietów kwiatowych. Niech w każdym domu będzie ten znak naszej pobożności maryjnej i sakramentaliom.

 2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje o pomoc dla Słowenii doświadczonej klęską powodzi. Dlatego we wtorek w uroczystość Wniebowzięcia NM Panny będzie zbiórka do puszek na ten cel. Akcją koordynuje Caritas Polska.

 

 1. Bóg zapłać róży św. Katarzyny Aleksandryjskiej za poprowadzenie różańca i Grupie Apostolstwa Szczęśliwej Śmierci za środową modlitwę. O poprowadzenie różańca 15 sierpnia proszona jest Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród, a za tydzień Róża bł. kard. Stefana Wyszyńskiego p. Marka Hals.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii ponadto wspominamy

  1. w poniedziałek - św. Maksymiliana Marii Kolbego

  2. w środę – Stefana Węgierskiego

  3. w czwartek – św. Jacka

  4. w sobotę – św. Jana Eudesa, prezbitera

 

 1. Spotkanie organizacyjne Dziewcząt, które jadą z s. Lesławą do Krościenka na cztery dni (20 -24 sierpnia) odbędzie się 17 sierpnia (tj. we czwartek) w kościele o 17.00.

 

 1. We czwartek 17 sierpnia wyrusza Tarnowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (6.30 Msza św. w Tarnowie). 15 sierpnia o 18.00 (Msza św.) spotkanie w Pustkowie i możliwość zapisu.

 

 1. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.

 

 1. W sobotę wieczorna Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Za tydzień Gminne Dożynki w Kamionce (14.00 Msza św.)

 

 1. Bóg zapłać p. Lucjanowi Furmankowi za wykoszenie trawy wokół kościoła i wokół plebanii oraz podcięcie bukszpanu.

 

 1. Warto sięgnąć po prasę katolicką, szczególnie dla dzieci oraz nabyć kubek – pamiątkę z poświęcenia pomnika żołnierzy Armii gen. Andersa.

 

 1. Bóg zapłać za ofiarowane do kościoła piękne kwiaty ogrodowe i za sprzątanie świątyni i przekazane ofiary na kwiaty. Kolejka w Kmieciach.

 

 1. Intencje Mszy św.