Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

19 sierpnia 2023

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2023

 

 1. Bóg zapłać tym Parafianom, którzy bezpośrednio zaangażowali się w przeżycie religijne dożynek parafialnych w Matkę Bożą Zielną. Szczególnie za wykonanie pięknych wieńców. Cieszy, że w świętowanie zaangażowano młodzież i dzieci. Dożynki gminne odbędą się dzisiaj w Kamionce: w kościele o 14.00 Msza św., a później dalsze świętowanie.

 

 1. Zapraszamy w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy (można pisać prośby), a w piątek na 17.00 na adoracje Najświętszego Sakramentu; w sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Dziękujemy Różom św. o. Pio i bł. kard. Wyszyńskiego za poprowadzenie modlitwy różańcowej. Za tydzień prosimy Różę bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

 1. Bóg zapłać Róży bł. kard. Stefana Wyszyńskiego za ufundowanie pięknego ornatu z wizerunkiem bł. Prymasa Tysiąclecia.

 

 1. Bóg zapłać firmie p. Marleny Ochab Maro-Trans za gratisowe przygotowanie i ugoszczenie na plebanii biskupa i kapłanów Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki w dniu 5 sierpnia.

 

 1. Dziś Dziewczęta z DSM wraz z s. Lesławą wyjeżdżają do Krościenka. Otoczmy je modlitwą

 

 1. Decyzją Rady Prowincji Tarnowskiej s. Edyta Mazurkiewicz została skierowana na placówkę do Witkowic. Bóg zapłać Siostrze z jej pracę w naszej parafii i dawanie świadectwa wiary oraz modlitwę za naszą wspólnotę. Jej obowiązki przejmie od 22 sierpnia br. siostra Jordana Majka.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- w poniedziałek: św. Piusa X, papieża

- we wtorek: Najświętszej Maryi Panny Królowej

- w środę: św. Róży z Limy, dziewicy

- we czwartek: święto św. Bartłomieja Apostoła

- w piątek: św. Ludwika i św. Józefa Kalasancjusza, prezbitera

- w sobotę: uroczystość Maryi Panny Częstochowskiej (Msze św. 6.30, 8.00 Blizna i 18.00)

- w niedzielę: św. Moniki

 

 1. Za tydzień składka inwestycyjna. Bóg zapłać pewnej Rodzinie z Woli Ocieckiej za ofiarę 2 tyś. na kościół; rodzinie z Blizny za ofiarę 2 tyś. zł . na renowacje łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Ocieckej.

 

 1. Za tydzień w niedzielę w Borku Wielkim odbędzie się piknik rodzinny od 14.00. Organizatorzy zapraszają. Plan pikniku w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Bóg zapłać p. Ewelinie Nogaj i jej tacie p. Adamowi Wiącek za wsadzenie w ogrodzie maryjnym 70 sadzonek bukszpanu, który gratis otrzymaliśmy od ofiarodawcy.

 

 1. Bóg zapłać p. Kalicie z Woli Ocieckiej za pomalowanie słupków podtrzymujących drzewka w ogrodzie maryjnym przed kościołem.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożone ofiary na kwiaty oraz piękne kwiaty ogrodowe. Kolejka w Kmieciach.

 

 

 1. Intencje Mszy św.