26 sierpnia 2023

27.08.2023 rok

1. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie s. Jordanę Majka, która będzie pełnić obowiązki zakrystianki. Życzymy Siostrze wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej Ocieckiej i życzliwości ludzi.

1. W liturgii kościoła wspominać będziemy:

- dziś: św. Moniki

- w poniedziałek: św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

- we wtorek: męczeństwo św. Jana Chrzciciela

- we czwartek: Ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności

- w piątek: Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia; to również rocznica wybuchu II wojny

światowej. W modlitwach pamiętajmy o obrońcach naszej Ojczyzny oraz ofiarach wojny.

- w niedzielę: św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

1. W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota. Zapraszamy na nabożeństwa, do skorzystania ze spowiedzi i Komunii Św. Spowiedź przed Mszami Świętymi. Wyjazdy do chorych: ks. proboszcz w środę, czwartek i piątek od 8.00; ks. Mariusz w piątek od 13.00. W I piątek od 17.00-18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi; o 17.30 nabożeństwo misyjne. W I sobotę o 17.30 różaniec, rozważanie tajemnicy i Msza św. z liturgią niedzielną.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O poprowadzenie różańca w I sobotę (o 17.30) proszona jest Róża św. Rity p. Lidii Nędza z Kmieci, a w niedzielę Róża św. s. Faustyny Kowalskiej p. Agaty Borowiec z Woli Ocieckiej. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowy po prymarii.

1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

1. Od następnej niedzieli będą przyjmowane wpłaty na pielgrzymkę parafialną (23/24 września). Koszt 580 zł.

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty do kościoła oraz ofiarowane kwiaty Państwu Młodym!!! Prosimy następnych Parafian z KMIECI o posprzątanie naszej świątyni (sobota od 9.00).

1. Bóg zapłać p. Markowi Hals za podlewanie ogrodu maryjnego, p. Lucjanowi Furmanek za skoszenie trawy wokół kościoła, a p. Wiesławowi Tokarz za naprawienie kosiarki i ciągnika-kosiarki!

1. Warto nabyć „Małego Gościa Niedzielnego” – nr wrześniowy.

1. Ogłoszenie Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

1. Intencje Mszy św.