Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

02 września 2023

XXII Niedziela Zwykła

3.09.2023 rok

 

 

 1. Zakończyły się wakacje. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek o 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców uczniów. Rodziców prosimy o opiekę nad swoimi dziećmi podczas Mszy św. i w drodze do szkoły.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom św. Rity i św. s. Faustyny Kowalskiej. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej.

 

 1. W środę o 17.30 różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące. Zapraszamy osoby z Apostolatu Dusz w Czyśćcu Cierpiących i chętnych do modlitwy.

 

 1. Spotkanie Dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św. wraz z rodzicami w środę o 18.00. Po nowennie spotkanie organizacyjne.

 

 1. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia NM Panny, głównej patronki diecezji tarnowskiej – Matki Bożej Siewnej. Na rannej i wieczornej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego; w kaplicy w Bliźnie o 8.00. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej, noszących szkaplerz oraz rolników i działkowiczów. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

 1. W piątek od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Za tydzień w niedzielę Msza św. z udziałem dzieci i ich rodzin o 11.30!

 

 1. W tym tygodniu ponadto w liturgii kościoła wspominać będziemy ponadto:

- w poniedziałek: bł. Marii Stelli i Towarzyszek, dziewic i męczennic

- w czwartek: św. Melchiora Grodzińskiego, prezbitera i męczennika; I czwartek

- w sobotę: św. Piotra Klawera, prezbitera i bł. Anieli Salawa, dziewicy

 

 1. Składka inwestycyjna z minionej niedzieli wyniosła 15700 zł , w tym 9 przelewów (231 kopert). Pewna rodzina z Ocieki złożyła 2 tyś. zł. na remont kościoła. Bóg zapłać!

 

 1. W minionym tygodniu naprawiono chłodnie w kaplicy cmentarnej.

 

 

 1. Dziękuję panom Jackowi Jemioło i Stanisławowi Masłowskiemu za sprzątnięcie części połamanego drzewa z lasu plebańskiego, pocięcie i dostarczenie na plebanię.

 

 1. Warto sięgnąć po czasopisma religijne.

 

 1. Są jeszcze kubki – pamiątka po poświęceniu pomnika Armii Andersa – jako cegiełka na malowanie ogrodzenia cmentarza (prace ruszą lada dzień).

 

 1. Zawiadamia się mieszkańców Ocieki, Woli Ocieckiej i Blizny w sprawie kontroli instalacji gazowych w budynkach jednorodzinnych na szczelność instalacji: od 4.09-30.09.br. (przegląd 1 raz w roku; kontroler Robert Zakrzacki)).

 

 1. Bóg zapłać Osobom za wysprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty do kościoła oraz ofiarowane kwiaty ogrodowe. Kolejka w dalszym ciągu jest w KMIECIACH.

 

 1. Intencje Mszy św. i adoracja