30 grudnia 2023

Niedziela Świętej Rodziny

Stary Rok - 31.12.2023 rok

1. Dziś po sumie wobec Najświętszego Sakramentu odśpiewamy Te Deum i Suplikację. Nie ma Mszy św. o 16.00.

1. Bóg zapłać osobom, które zaangażowały się w godne i uroczyste przeżycie świąt Bożego Narodzenie. (Ks. Mariuszowi; Siostrom Zakonnym (s. Elianie i s. Lesławie i s. Jordanie), Panom Szafarzom Najświętszego Sakramentu, Caritasowi, DSM, Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholkom dziewczęcym, Młodzieżowej Grupie Misyjnej. Dziękuję Parafianom którzy dekorowali kościół i ubierali choinki, szczególnie p. Marlenie Rokosz (za sfinansowanie iluminacji na dzwonnicy)).

1. Bóg zapłać za ofiarowane na plebanię produkty spożywcze.

1. Dziękujemy również rodzinie Ignac z Mateuszem na czele za wykonanie szopki z nowym elementami. Szopka dedykowana jest wszystkim dzieciom. Aniołek zaś zbiera drobne na dalsze modernizacje szopki, które dokonają się za rok.

1. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli Maryi – Nowy Rok - święto obowiązkowe. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. tak jak w niedzielę (7.00, 9.00, Blizna 10.15, 11.30 i 16.00). Za pobożny śpiew „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, aby korzystać ze spowiedzi przed rannymi Mszami św. Ze względu na kolędę nie będzie Mszy św. wieczornej we wtorek środę i czwartek. Apostolat Modlitwy za Dusze w Czyśćcu Cierpiące wyjątkowo zapraszamy za tydzień w środę.

1. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – święto obowiązkowe. Msze św. tak jak w niedzielę. W tym dniu na każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredę i szczyptę kadzidła można będzie zabrać ze stoliczka pod chórem i złożyć ofiarę na misje. Jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Modlić się będziemy za wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej diecezji, a szczególnie za ks. Marka Pawełka – naszego rodaka pracującego w Brazylii. Składka z tej uroczystości na cele misyjne diecezji tarnowskiej.

1. W liturgii Kościoła ponadto będziemy wspominać:

- we wtorek: św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpa i doktora Kościoła

- we środę: Najświętszego Imienia Jezus

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom bł. Karoliny Kózka, bł. Carlo Acutisa i św. Teresy od Dzieciątka Jezusa. O poprowadzenie różańca w Nowy Rok (jutro) proszona jest Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opiela, w Trzech Króli – Róża św. o. Pio p. Marii Nędza, za tydzień w niedzielę – Róża bł. kard. Stefana Wyszyńskiego p. Marka Hals.

1. Składka inwestycyjna z Bożego Narodzenie wyniosła ….. (241 kopert i 10 przelewów). Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę 1100 zł. na remont kościoła. Kolędnicy Misyjni uzbierali w II dzień Świąt ……….. zł.

1. Ks. Markowi Pawełkowi przekazano 2 gregorianki za śp. Kazimierza Mazur z Pustkowa Wsi.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Kolejka w KOŃCU OCIEKI. Sprzątanie w piątek od 9.00.

1. Intencje

1. Kolęda czyli wizyta duszpasterska – prosimy o podwiezienie: