13 stycznia 2024

II Niedziela Zwykła

14.01.2024 rok

1. Zakończyliśmy kolędę czyli wizytę duszpasterską. Bóg zapłać za życzliwość, gościnę, podwózki samochodami oraz składane ofiary. Z nich zostaną opłacone: seminarium duchowne, dom księży emerytów, ZUS i Urząd Skarbowy z racji pełnionych funkcji kapłańskich w parafii.

1. Witamy w naszej wspólnocie nową s. Maritę, która będzie wspierać s. Jordanę w zakrystii.

1. Apostolat Szczęśliwej Śmierci zapraszamy do modlitwy w środę na 16.15.

1. W czwartek rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia).

1. W piątek spotkanie formacyjne młodzieży klas 8. Zapraszamy na 16.45.

1. Zapraszamy: w środę na nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy na 17.00; w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu od 16.00-17.00; w sobotę na 17.00 na Mszę św. z liturgią niedzielną.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Za tydzień proszona jest Róża św. Rity p. Lidii Nędza z Kmieci.

1. Przypominamy o zapisie u p. Marioli Marek z Kochanówki chętnych osób do tworzącej się Róży Różańcowej.

1. Dzieci z rodzicami zapraszamy za tydzień w niedzielę na Mszę św. na 11.30 wraz z błogosławieństwem.

1. W kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:

- we wtorek: św. Antoniego, opata

- w środę: Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce

- w piątek: św. Mariusza i św. Sebastiana Pelczara, biskupa.

- w sobotę: św. Fabiana, papieża i męczennika i św. Sebastiana, męcz.

- w niedzielę: św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

1. W piątek swoje imieniny obchodzić będzie ks. katecheta Mariusz. Z tej okazji życzymy Mu wielu łask Bożych, obfitości darów Ducha Świętego, zdrowia i opieki Matki Bożej Ocieckiej oraz wstawiennictwa św. Patrona. Msza św. i życzenia za tydzień w niedzielą na sumie.

1. Na stoliku pod chórem są do dla dzieci: „Promyczek” i „Mały Promyczek”po 10 zł.

1. Spotkanie przedpielgrzymkowe do Fatimy odbędzie się za tydzień w niedzielę w Rzochowie o 18.00. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i 1500 zł.

1. Zarząd KGW w Ociece zaprasza wszystkich członków na zebranie 16.01.2024 roku, tj. we wtorek o godz. 18.00 w remizie OSP.

1. Bóg zapłać p. inż. Marcinowi Kubasowi (firma geodezyjna Perfekt) z Sędziszowa Małopolskiego za przygotowanie gratisowe map pod odbiór plebanii.

1. Składka inwestycyjna w Bliźnie: 850 zł. (w tym 8 kopert na 450 zł.)

1. Uważać w podpisywaniu umów na fotowoltaikę. Warto popytać i być ostrożnym.

1. Bóg zapłać za sprzątane świątyni i złożone ofiary na kwiaty. Prosimy kolejne osoby z KOŃCA OCIEKI… na sobotę na 9.00.

1. Intencje Mszy św.