20 stycznia 2024

III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego

21.01.2024 rok

1. Z ustanowienia papieża Franciszka dzisiejsza III niedziela zwykła jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma sprowokować nas, aby Biblia była dla nas Słowem Życia, które niesie Zbawienie.

1. Dziś obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Otoczmy ich naszą modlitwą, wdzięcznością i życzeniami.

1. Wójt Gminy Ostrów oraz Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Gminny Dzień Babci i Dziadka i Seniora, który odbędzie się dzisiaj o g. 15.00 w Domu Kultury w Kamionce. W programie występu artystyczne, poczęstunek.

1. Gratulujemy naszym ministrantom i lektorom za udział we wczorajszych dekanalnych rozgrywkach w piłce nożnej w Pustkowie-Wsi, a Rodzicom za podwóz…

1. Dziękujemy naszym aktorom za piękne przedstawienie tydzień temu jasełek, a s. Lesławie za ich wyreżyserowanie i przygotowanie (dziś w Bliźnie).

1. Dziś spotkanie przedpielgrzymkowe do Fatimy w Rzochowie o 18.00 (dowód i 1500 zł.).

1. W piątek tradycyjnie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 16.00-17.00. W sobotę o 17.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca w dniu dzisiejszym Róży św. Rity. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża św. s. Faustyny Kowalskiej p. Agaty Borowiec z Woli Ocieckiej.

1. W liturgii kościoła będziemy wspominać:

- w środę: św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła

- w czwartek: święto nawrócenia św. Pawła, apostoła

- w piątek: świętych Tymoteusza i Tytusa, bpów

- w sobotę: św. Anieli Merici, Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

- w niedzielę: św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

1. Za tydzień rozpoczniemy w naszej parafii 40-godzinne nabożeństwo wynagradzające. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Ponadto po południu zapraszamy Parafian:

1. od 12.30-14.00 z Podkościela

2. od 14.00-15.00 z Sadykrza i Ocieki-Zarzecze

3. od 15.00-16.00 z Kmieci i Zagród

1. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1 % podatku.

1. Za tydzień składka inwestycyjna. Gromadzimy środki na dalszy remont kościoła (wymianę posadzki). Front tabernakulum został oddany do odnowienia.

1. Na stoliku pod chórem są nowe czasopisma katolickie dla dzieci w cenie 10 zł. (Mały Gość i Promyczki). Warto nabyć Gościa Niedzielnego

1. Ogłoszenie p. Dyrektora SP w Ociece nt zapisów do przedszkola.

1. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła i prosimy kolejne osoby z kolejki na sobotę na 9.00 ... KONIEC OCIEKI.

1. Intencje Mszy św.