27 stycznia 2024

4 Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Chorych na Trąd

28.01.2024 rok

1. Dziś rozpoczniemy w naszej parafii 40-godzinne nabożeństwo wynagradzające. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Ponadto po południu zapraszamy Parafian:

• od 12.30-14.00 z Podkościela

• od 14.00-15.00 z Sadykrza i Ocieki-Zarzecze

• od 15.00-16.00 z Kmieci i Zagród

Za tydzień w niedzielę proszeni są na adorację Najświętszego Sakramentu Parafianie:

• od 12.30-14.00 z Końca Ocieki

• od 14.00-15.00 z Kochanówki, Blizny, Poręb, Kniei, Błonia i Zarzecza

• od 15.00-15.30 Uczniowie Szkół Podstawowych i dzieci

• od 15.30-16.00 adoracja prywatna w ciszy

Za pół godziny adoracji Najśw. Sakr. można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z dzisiejszej niedzieli!

1. Małżonków, rodziców i pozostałych Parafian zapraszamy na Triduum przed świętem Matki Bożej Gromnicznej: w środę na 17.00, czwartek na 17.00 i piątek w samo święto.

1. W piątek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Wyrażamy wdzięczność naszym Siostrom za ich obecność w naszej wspólnocie parafialnej, pracę, wkład w jej rozwój duchowy i modlitwę. Msze św. o 6.30 9:00 i 17:00 w Bliźnie o 8.00 . Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka z tego dnia przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji (Tarnów, Stary Sącz, Zakliczyn). Adoracja od 16.00-17.00 (od 16.30 w int. misji i naszego rodaka ks. Marka, bo to również I piątek).

1. Wyjazd do chorych w środę, czwartek od 8.00; chorzy ks. Mariusza we czwartek ok. 9.00 oraz w piątek od 10.00.

1. Siostra Lesława organizuje wyjazd na lodowisko do Dębicy dla aktorów jasełek w dniu 8 lutego (czwartek). W programie 2 godz. ślizgawka, pizza i Mc Donalds. Zapisy i potwierdzenia u s. Lesławy. Wyjazd o 9.00 z parkingu przykościelnego.

1. W liturgii kościoła ponadto będziemy wspominać:

- w poniedziałek: święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

- w środę: św. Jana Bosko, prezbitera

- w sobotę: św. Błażejabłogosławieństwo gardła i jabłek (rano i wieczorem) i św. Oskara

1. Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających.

1. Pamiętajmy o spowiedzi przed I czwartkiem, I piątkiem i I sobotą (będzie 1 ks.).

1. Bóg zapłać za poprowadzenie w dniu dzisiejszym różańca róży św. s. Faustyny Kowalskiej. O poprowadzenie różańca 2 II (8.30) proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej, w I sobotę (16.30) Róża św. Królowej Jadwigi p. Alicji Łępa z Woli Ocieckiej, a w niedzielę Róża Mężów św. Stanisława Kostki p. Ignacego Kobos z Kochanówki. W I niedzielę lutego zmiana tajemnic różańcowych po „prymarii”.

1. Na stoliku pod chórem jest do nabycia mały modlitewnik domowy za 5 zł., są gromnice.

1. Bóg zapłać Parafiance za ufundowanie pięknego ornatu z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać pewnej Rodzinie z naszej Parafii za ofiarę 1000 zł. na remont kościoła.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty. Prosimy kolejne osoby z kolejki na sobotę z rejonu KONIEC OCIEKI. W tym dniu prosimy o rozebranie choinek.

1. Intencje Mszy św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu