17 lutego 2024

I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2024

1. Poświęcenie świec na stół wielkanocny. Świece po 20 zł. (dochód – wsparcie Caritas). Będą jeszcze baranki i paschaliki.

1. Bóg zapłać za dzisiejsza składkę na WSD w Tarnowie.

1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki 17.00 (Blizna 16.30), w niedziele o 11.30 oraz w gorzkich żalach w niedziele o 15.00. Za udział w tych nabożeństwach Kościół udziela odpustu zupełnego.

1. Zachęcamy do wpisywania się do księgi abstynencji na czas Wielkiego Postu (boczny ołtarz)

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom św. Jana Pawła II i bł. Karoliny Kózka. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża Rodziców modlących się za swoje dzieci bł. Carla Acutisa.

1. W piątek zapraszamy na adoracje od 16.00. W sobotę o 17.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

1. Za tydzień w niedzielę składka inwestycyjna. Gromadzimy środki na prace remontowe kościoła, które rozpoczną się w kwietniu. Zaś z racji dnia modlitw, postu i solidarności z misjonarzami również za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. w środę: św. Piotra Damianiego, bpa i dokt. Kościoła

2. w czwartek: święto Katedry św. Piotra Apostoła

3. w piątek: św. Polikarpa, bpa i męczennika

1. Warto nabyć czasopisma religijne.

1. W ramach przypomnienia: składki w czasie pogrzebów zbierane są na wywóz śmieci z cmentarza. Rok temu (2023 r.) wyniosły 12725 zł. (31 pogrzebów) Wywóz śmieci kosztował 10470 zł. (w kasie mamy na ten cel 2 tyś zł.)

1. Składka inwestycyjna w Bliźnie wyniosła 1150 zł. (w tym złożono 15 kopert).

1. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę 600 zł. na remont kościoła.

1. Organizowany jest kurs przedmałżeński w Przecławiu w weekend 1-3 marca (piątek o 18.00, sobota 14.00-18.30 i niedziela 11.30). Planowany jest również kurs przedmałżeński dla par w Pustkowie-Osiedlu 13,14 i 15 marca.

1. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty. (Koniec Ocieki) .

1. Intencje Mszy św.