24 lutego 2024

II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2024

1. Dziś przeżywamy dzień modlitwy, postu, jałmużny i solidarności z misjonarzami. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

1. Bóg zapłać również za dzisiejszą składkę inwestycyjną na remont naszej świątyni; Parafianinowi za kolejny dar na kościół w kwocie 500 zł., pewnej Rodzinie za 2 tyś. zł.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne (drogi krzyżowej w każdy piątek o 17.00 (w kaplicy o 17.00) oraz w niedziele o 11.30 i gorzkie żale w niedziele o 15.00.)

1. Decyzja s. Prowincjalnej, ze w względu na potrzebę pracy w zakrystii, s. Marita została przeniesiona do innej placówki. Bóg zapłać s. Maricie za jej życzliwość, uśmiech, dobroć, pomoc w zakrystii, modlitwę i wszelkie dobro włożone w naszą wspólnotę parafialną. Niech Pan Bóg błogosławi Siostrze na nowej placówce i MB Ociecka wspiera.

1. W tym tygodniu przypadają: I piątek, I sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej i nabożeństw. Przypominamy uczniom klas 6, 7 i 8 o obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach I piątków, wcześniej przystąpieniu do spowiedzi św. W I piątek od 16.00 adoracja, o 16.30 adoracja misyjna połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia. Drogę krzyżową poprowadzi grupa misyjna.

1. Wyjazdy do chorych w uzgodnionych terminach; ks. Mariusz we czwartek ok. 14.00.

1. W I sobotę o 16.30 różaniec i Msza św. niedzielna.

1. W piątek (1 marca) przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

1. Zbiórka ministrantów w piątek po wieczornym nabożeństwie.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. Carla Acutisa. W I sobotę o 16.30 proszona jest Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza, a w niedzielę Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opiela z Kmieci. Za tydzień po prymarii zmianka.

1. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, światło i zamówione Msze św., Różom: św. Rity p. Lidii Nędza (3 Msze św.); bł. Karoliny Kózka p. Zofii Proczek (2 Msze św.); św. s. Faustyny Kowalskiej z Woli Ocieckiej (2 Msze św.); św. Stanisława Kostki p. Ignacego Kobosa z Kochanówki; św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opiela z Kmieci (3 Msze św.), św. Rity p. Józefy Kubas z Blizny (2 Msze św.).

1. Zachęcamy do wsparcia dzieł Caritas nabywając baranka wielkanocnego (10 zł.), poświęconego paschalika na Wielką Sobotę i stół (10 zł.) oraz poświęconą świecę wielkanocną (20 zł.). Niech w każdej rodzinie zapłonie świeca wielkanocna, a w koszyku będzie baranek Caritas. Stare świece dopalamy na grobach bliskich.

1. Ogłoszenie o zbiórce dla Sióstr posługujących w Charkowie

1. Warto zerknąć na plan Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się 15 marca.

1. Jutro akcja krwiodawstwa w remizie OSP w Woli Ocieckiej – do południa.

1. Przypominamy młodym i narzeczonym o kursie przedmałżeńskim w Przecławiu w najbliższy piątek, a w Pustkowie – Osiedlu 13,14,15 marca.

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty. Kolejka w KOŃCU OCIEKI.