Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

21 listopada 2020

Odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej PM

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.2020

 

 

 1. Bóg zapłać Ks. Prałatowi Markowi Pawełkowi za obecność w naszej parafii w czasie odpustu i wspólną modlitwę. Dziękujemy Mu również za pomoc w piątkowej i sobotniej spowiedzi.

 

 1. Zapraszamy do udziału w Eucharystii w dni powszednie szczególnie tych, którzy nie uczestniczą w niedzielę. Pomimo pandemii nie rezygnujmy z systematycznej spowiedzi św. i częstej Komunii Św. Nasza świątynia jest bezpieczna, bo jest systematycznie dezynfekowana.

 

 1. W dni powszednie przed wieczorną Msza św. o 16.30 różaniec z wypominkami.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- dzisiaj: św. Cecylię, dziewicy i męczennicy – patronkę organistów i śpiewu kościelnego

- w poniedziałek: św. Klemensa I, papieża i męczennika oraz św. Kolumbana, opata

- we wtorek: św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męczenników

- w środę: św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewice i męczennicę (Patronkę naszej Parafii)

- w sobotę: święto św. Andrzeja Apostoła

 

 1. Z racji dzisiejszego wspomnienia św. Cecylii, s. Lesławie – naszej organistce składamy bardzo serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki i wstawiennictwa naszej Pani Ocieckiej oraz orędownictwa św. Cecylii. Dziękujemy również Siostrze za jej grę na organach i piękny śpiew, prowadzenie zespołu młodzieżowego, DSM-u i schol dziewcząt oraz wkład w życie i rozwój naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!

 

 1. W sobotę (tj. 28.11) przypada 11 rocznica święceń biskupich bp. Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Polecajmy posługę pasterską i osobę bp. Andrzeja wstawiennictwu Matki Bożej Ocieckiej i opiece św. Katarzyny.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. Karoliny Kózka. Za tydzień (29 listopada) o poprowadzenie różańca proszona jest Róża p. Jadwigi Kędzior z Woli Ocieckiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Prosimy o przygotowanie dzieciom lampionów i maseczek na roraty. Na dzieci w czasie każdych rorat będą czekały niespodzianki.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. (W Bliźnie za tydzień składka inwest.)

 

 1. Dla uczniów szkół podstawowych jest nowy grudniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z płytą CD – z piosenkami religijnymi (koszt. 5 zł.).

 

 1. Parafialna Caritas oferuje maseczki dla dzieci i dorosłych. Bóg zapłać Paniom za uszycie. Można zabrać ze stolika pod chórem (św. Antoni będzie wdzięczny za ofiarę).

 

 1. Przypominamy prośbę, aby na cmentarzu wrzuć na przyczepę kwiaty z ziemią, ale bez doniczek!

 

 1. Zachęcamy do nabycia kubka-cegiełki, z dochodu których zostanie wykonane zadaszenie figury Matki Bożej stojącej przed kościołem, a jeżeli środków starczy to również zostanie wykonana nowa podstawa-stopień. Minimalna ofiara to 20 zł. Bóg zapłać p. Markowi Halz za przywiezienie z Tarnowa kubków.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie naszej świątyni i złożone ofiary na kwiaty. Kolejka jest w Sadykrzu. Rozpoczyna się od p. Ptaszek.

 

 1. Intencje Mszy św.

 

 

 

 

 

 

Ocieka 351

39-104 Ocieka

Adres

Kontakt

17 22 35 742

Ocieka @diecezja.tarnow.pl

Konto Parafii

Bank Spóldzielczy

75 9171 0004 0013

9609 2000 0010 

Obserwuj nas